• Editör

  • 1.052

  • 30 Ağustos 2018

  • 0

  • 7

Ushan Çakır Kimdir? Hangi Rolü Oynayacak?

Geçtiğimiz sezonun en iddialı dizilerinden biri olmayı başaran Ufak Tefek Cinayetler’in yeni sezon çekimleri başladı. Üç aylık uzun bir tatilin ardından oyuncular nihayet sete çıktılar. Birçok dizide olduğu gibi Ufak Tefek Cinayetlerin de kadrosuna yeni isimler katılacak. Birkaç oyuncunun adı sıkça konuşulurken, bu oyuncular arasında Ushan Çakır’ın da adı geçmeye başladı.

Diziye dahil olacağı konuşulan Ushan Çakır’ın hangi rolü canlandıracağı ise şimdiden merak konusu oldu. Ancak oynayacağı rolün ana karakterlerin geçmişten tanıdığı ve gençlik halini canlandırması için de yeni bir yüzün arandığı söyleniyor. Hatta bu karakterin Merve’ye partner olacağı da iddialar arasında. Peki, uzun yıllardır hem dizi hem de sinemada birçok yapımda yer alan Ushan Çakır kimdir?

İşte Ushan Çakır’ın geçmişi!

1984 İzmir doğumlu olan Ushan Çakır, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı oyunculuk bölümü mezunudur. Kariyerine tiyatro oyunlarıyla başlasa da daha sonra kamera önüne geçerek birçok dizide rol almaya başladı. İlk olarak Bir İstanbul Masalı dizisiyle televizyon sektörüne giriş yapan oyuncu, asıl çıkışını Leyla İle Mecnun dizisiyle yakaladı. Burada onu uzun dönem izleyeceğiz derken, dizinin başrol oyuncularından Ezgi Asaroğlu’na şiddet uyguladığı gerekçesiyle kendisiyle beraber iki oyuncunun daha işine son verildi. Olay, o dönem o kadar ses getirdi ki Ushan Çakır bir süre ekranlardan uzak kaldı. 2013 yılında yeniden ekrana döndü ve 20 Dakika dizisinde rol aldı. Hemen ardından Kıvanç Tatlıtuğ’un başrolünde yer aldığı Kurt Seyit ve Şura dizisiyle öne çıkmayı başardı. Ama herkes onu 2015 yılında Atv’de yayınlanan Kara Ekmek dizisinde canlandırdığı Çetin karakteriyle çok sevdi.

Mizah içeren rollerde daha başarılı gibi gözükse de hem tiyatroda hem de sinemada dram türüne daha yakın olduğu görülüyor. Sinema kariyerine baktığımızda başarılı işlere imza atan Ushan Çakır, 2012 senesinde başrolünde Kenan İmirzalioğlu’nun da olduğu Uzun Hikaye filminde Mustafa rolüyle büyük beğeni topladı. Bu filmde Damla Sönmez ile tanıştı ve uzun yıllar süren ilişkinin ardından nişanlandı. Tiyatro oyunlarında birlikte rol alırken, son olarak ekran ömrü kısa süren Masum Değiliz dizisinde de birlikte kamera karşısına geçtiler.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.