• Editör

  • 755

  • 13 Mart 2018

  • 0

  • 5

Tunç Hoca – Cihan Yenici Kimdir?

Genç yaşına rağmen birçok dizide rol alarak oyunculuk kariyerinde emin adımlarla ilerleyen Cihan Yenici, şuanda Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Ufak Tefek Cinayetler’yı canlandırıyor. Edip Hoca’dan sonra yavaş yavaş öne çıkacağa benzeyen Tunç Hoca karakteri, özellikle yayınlanan son bölümdeki sahneleriyle izleyicinin iyice dikkatini çekmeye başladı. Peki, Cihan Yenici kimdir ve rol aldığı diziler nelerdir?

Cihan Yenici, 1983 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Karadenizli olan oyuncu, lise yıllarında basketbola merak sararak 8 yıl boyunca profesyonel olarak Fenerbahçe Spor Kulübünde oynadı. Lise bittikten sonra müziğe yöneldi. İstanbul Üniversitesi Fizik bölümünü kazandıktan sonra okulda arkadaşlarıyla birlikte bir müzik grubu kurdu. Ufak mekânlarda sahne almaya başlarken bir taraftan da reklam filmlerinde rol almaya başladı.

Kavak Yellerinde oynadı!

Lise Defteri dizisiyle ilk ciddi rolünü oynayan Cihan Yenici, bu dönemde müzik kariyerine ara vererek sadece dizi ve reklam müzikleri işlerinde yer aldı. Oyunculuğa ara vermeden birçok dizide rol almaya başladı. Lise Defteri dizisinden sonra yine bir gençlik dizisi olan Kavak Yellerinde oynayan genç oyuncu, daha sonra Küçük Sırlar, Bir Dilim Aşk, Canım Ailem, Eve Düşen Yıldırım, Kördüğüm ve Kaçak Gelinler dizileriyle daha da tanınmaya başladı.

Yakın zamanda internet üzerinden yayınlanan 7 Yüz dizisinde de rol alan Cihan Yenici, Ufak Tefek Cinayetler dizisinde canlandırdığı Tunç Hoca karakteri ile gençlik dizilerini geride bırakarak olgunluk sürecine girdiğini göstermeye başladı. Geçtiğimiz bölümlerde diziden bir süreliğine ayrılan Tunç Hoca, 20. bölüm ile tekrar diziye dahil oldu.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.