• Editör

  • 739

  • 23 Ocak 2018

  • 0

  • 6

Tomris Hanım Kimdir?

Ufak Tefek Cinayetlerin 13. Bölümünde diziye dahil olan Tomris Yiğitsoy karakteri, daha görünmeden merak konusu oldu. Sarmaşık’ta yaşayan herkesin adını duyduğunda hayır diyemeyeceği bir kadın olan Tomris Hanım, Serhan’ın eskiden çalıştığı müşterilerinden biri. Merve’nin eski gücünü kazanabilmesi içinse bu asil kadına ihtiyacı vardır. Peki, diziye ansızın giren Tomris Hanım kimdir? Hangi oyuncu bu rolü canlandırmaktadır?

Robert Koleji mezunu!

Çiğdem Selışık Onat, oyunculuk kariyeri çok eskilere dayanan usta bir sinema ve tiyatro oyuncusudur. 14 Mayıs 1939 Ankara doğumlu olan başarılı sanatçı, Robert Kolejini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde eğitim görmeye başladı. Bu dönemde Kenter Tiyatrosunda da görev aldı. Aynı anda Fransa’da Conservatoire de le Centre de l’Est’de yönetmenlik eğitimleri verdi.

Yüksek lisansını da ihmal etmeyen Çiğdem Onat, University of North Carolina at Chapel Hill’de tiyatro okudu. Daha sonra aynı üniversitede doktorasını tamamladı ve Amerika’da hem yönetmen hem de oyuncu olarak çalışmaya başladı. Ülkemizde ise İstanbul Şehir Tiyatrolarında yönetmenlik yaptı. 4 yıl Koç Üniversitesinde eğitimler de veren oyuncu, kariyerine bazı ödüller de sığdırdı. Çırak ismindeki sinema filmiyle Altın Portakal En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. 2017 senesinde bir Ferzan Özpetek filmi olan İstanbul Kırmızısında rol aldı. Hemen ardından da geçtiğimiz yıl vizyona giren başrolünde Şener Şen’in yer adlığı Yol Ayrımı filmi için yeniden kamera karşısına geçti.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.