• Editör

  • 1.115

  • 18 Ocak 2018

  • 0

  • 10

Taylan – Ferit Aktuğ Kimdir?

Dizinin en eğlenceli ama bir o kadar da gözü dışarıda karakteri olan Taylan, kısa sürede izleyici tarafından büyük sempati kazandı. Küçük bir çocuk gibi ortalarda dolanan Taylan’ı canlandıran Ferit Aktuğ, karakteri çok doğal ve gerçeksi yansıtmayı başardı. “Coolsun bro, Mervoş” vb. ilginç telaffuzlarıyla kendine has tarzını ortaya koyan Taylan, neden bu kadar çok sevildi? Çoğunlukla sevimli rollerde görmeye alışık olduğumuz başarılı oyuncunun kariyerinde başka hangi işler var?

İktisat mezunu!

Tam ismiyle Mustafa Ferit Aktuğ, 17 Kasım 1978 yılında Adana’da dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesinde İktisat bölümünü bitirdikten sonra yavaş yavaş televizyon dünyasına dahil olmaya başladı. 2002 yılında yayınlanan ve şuanda ekranlarda izlediğimiz birçok oyuncuya şöhreti kazandıran Koçum Benim dizisi, Ferit Aktuğ’un da başlangıcı oldu. Burada Aslan karakterini canlandırdıktan sonra Kampüsistan dizisinde üniversite öğrencisi Mehmet’i canlandırdı.

Hız kesmeden oyunculuk kariyerine devam etti ve bir dönem çok izlenen dizi Haziran Gecesinde de rol aldı. Daha sonra 5 sezon boyunca Kanal D’de yayınlanan gençlik dizisi Kavak Yellerinde Komiser Metin’e hayat verdi. Dizi devam ederken kendisi gibi oyuncu olan Bahar Aktuğ ile evlenen oyuncu, dizinin final yapmasının ardından 2013 yılında Star TV’nin dizisi Aramızda Kalsın’da Mahir olarak izleyicinin karşısına geçti. Aynı yıl içinde Arkadaşlar Arasında ismindeki filmle sinemada da yer aldı. Daha sonra Kördüğüm dizisinde tamirci Genco olan Ferit Aktuğ, canlandırdığı her karakterin hem komik hem de duygusal yönünü ortaya çıkarmayı başardı.

Şimdi ise Ufak Tefek Cinayetler dizisiyle yeniden ekranda izlediğimiz oyuncu, bölüm boyunca daha fazla sahnesi olsun dediğimiz karakterlerden biri.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.