• Editör

  • 1.104

  • 10 Mart 2018

  • 0

  • 6

Sorgu Odası Hakkında Bilinmeyenler

Ufak Tefek Cinayetler’in en enteresan bölümlerini sorgu odası sahneleri oluşturuyor. 3 kişinin sorgusunun yapıldığı anlara her bölüm mutlaka yer veriliyor. Sarmaşık’ın en eski öğretmeni, ayaklı gazete olarak nam salmış sitenin manikürcüsü ve esas karakterlerin özel hayatını yakından takip eden genç bir adamın ifade verdiği sorgu odasında tam olarak ne konuşuluyor?

Dizide bilindiği üzere bir cinayet gerçekleşiyor ve olayın ardından görgü tanıkları teker teker sorgulanmaya başlıyor. Merve Aksak’ın evinde verdiği bir partide henüz kimliği açıklanmayan biri evin üst penceresinden aşağı düşerek hayatını kaybediyor. Olay yeri incelemesinin ardından olayın kaza değil, kasıtlı olarak biri tarafından itildiği ortaya çıkıyor. Peki, ölen kim? Bu sorunun cevabı Sarmaşık sakinleri tarafından cevaplanabilse de izleyici için hala gizli tutuluyor. Ama Sarmaşık’ın da bilmediği bir şey var. O da tabi ki katil kim sorusunun cevabı.

Cinayetin işlendiği gün partiye katılan davetliler bu sorunun cevaplanabilmesi için olaydan 1 yıl öncesinde olan önemli olaylardan bahsetmeye başlıyor. Elbette sorgulanması gereken çok daha önemli kişiler var. Ancak yaşananlardan sonra psikolojileri büyük ölçüde etkilendikleri için henüz ifade vermeye hazır olmadıklarının altı çiziliyor. Böylelikle kimin katil kimin maktul olduğunu öğrenmek izleyici açısından imkansız hale geliyor.

Manikürcü, manikürcü değil, dedikoducu! 🙂

Sarmaşık’ın manikürcüsü, sitedeki birçok kadının evine gittiği için olan bitenden en hızlı haberdar olan kişilerden biri. Genellikle manikürü için değil, duyulmamış dedikodulardan haberdar olduğu için talep görüyor. Bu nedenle sorguda çok önemli bir yere sahip. Herkesi çok iyi tanıyor ve bilinmeyenleri ortaya döküyor. Aynı şekilde diğer tanık olan Burak ve öğretmen de birinci görgü tanıkları. Şüphelilerin geçmişine odaklanıldığı için burada öğretmenin rolü çok daha büyük. Sorgu odasında baş şüphelilerin hayatları, bir yıl öncesinden başlanarak cinayete varana kadar yaptıkları en ince ayrıntısına kadar masaya yatırılıyor. Bakalım olay nasıl sonuçlanacak.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.