• Editör

  • 218

  • 22 Aralık 2018

  • 0

  • 2

Son Zamanlarda Oyunculuğu ile Dikkat Çeken 10 Oyuncu

Ekranların en çok izlenen dizileri, son dönemdeki bazı oyuncular için dönüm noktası oldu diyebiliriz. Özellikle bazı karakterler başrollerin önüne geçerek daha popüler hale geldi. Bu yıl içerisinde yer aldıkları yapımlarda sergiledikleri oyunculuk performanslarıyla dikkat çeken oyuncuları sizler için listeledik;

Erkan Kolçak Köstendil (Vartolu) – Çukur

Çukur dizisinden önce birçok projede yer alsa da, Vartolu karakteriyle büyük bir çıkış yakaladı. Yardımcı oyuncu olmasına rağmen farklı tarzı ve konuşmasıyla karaktere sempati duymamak neredeyse imkansız hale geldi. Kalıplaşmış jön tarzını yıkan oyuncu, oyunculuk performansıyla dizinin isminin önüne geçti.

O Bir Vartolu

Seray Kaya (Şirin) – Kadın

Dizinin en kötü ve sevilmeyen karakteri olsa da, oldukça zor sahnelerin altından kalkmayı başarıyor. Şirin, son yıllarda yayınlanan diziler içerisinde kötülükte sınır tanımayan en beter kadın karakterlerinden biri. Önceki dizilerinde daha sevimli roller canlandıran Seray Kaya, Kadın dizisi sayesinde oldukça umut vaat ediyor.

Seray Kaya – Şirin

Deniz Can Aktaş (Alp) – Avlu

Avlu’da Kudret’in oğlu Alp’i canlandıran genç oyuncu, dizinin kilit isimlerinden birini oynuyordu. Bir süre önce muhteşem bir bölümle diziye veda eden Aktaş, gelecekteki rollerin kapısını aralamış oldu. Hayat verdiği karakter öyle bir etki yarattı ki, son dönemin en kötü karakterleri arasında zirvede yer alabilir.

Ulaş Tuna Astepe (Tahir) – Sen Anlat Karadeniz

Dizinin gözü kara genç delikanlısı Tahir, bu sene ismini en çok duyduğumuz oyunculardan biri oldu. Daha önce birçok iyi dizide rol aldı ve kariyerinde basamakları adım adım çıkarak şuanda bulunduğu konuma ulaştı.

Görkem Sevindik (Keşanlı) – Söz

Dizinin en sempatik karakterlerinden biri olan Keşanlı, ilk olarak Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde 5 sezon boyunca canlandırdığı Pusat Çakır ile tanındı. Daha sonra yine uzun soluklu dizilerden biri olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da Ustura Yavuz karakterine hayat verdi. Şimdi ise Üstçavuş Mücahit Keşanlı’yı canlandırıyor.

Aslıhan Gürbüz (Merve) – Ufak Tefek Cinayetler

Birçok oyuncu için dönüm noktası yaratan dizilerden biri olan Ufak Tefek Cinayetler, Merve’yi canlandıran Aslıhan Gürbüz için de iyi bir seçim oldu. Dizinin diğer ana karakterlerini geride bırakmayı başaran oyuncu, kısa sürede fenomen haline geldi.

Boran Kuzum (Efe) – Şahin Tepesi

Vatanım Sensin ile büyük bir üne kavuşan Boran Kuzum, özellikle genç kızlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Tiyatroya daha fazla ağırlık verdiği görülen oyuncuyu çok yakında beyazperde de izleyeceğiz gibi görünüyor.

Sibel Taşçıoğlu (Şermin) – Bir Zamanlar Çukurova

Uzun yıllardır dizi sektöründe yer alan Sibel Taşçıoğlu, Bir Zamanlar Çukurova’daki Şermin karakteriyle başka bir boyuta ulaştı. Kısa sürede en iddialı diziler arasına adını yazdıran Bir Zamanlar Çukurova, Sibel Taşçıoğlu’nun yanı sıra diğer birçok oyuncunun kariyeri için de büyük bir şans yarattı.

Kubilay Aka (Celasun) – Çukur

Vatanım Sensin’in ünlü ettiği bir diğer oyuncu da hiç şüphesiz Kubilay Aka oldu. Celasun karakteriyle ileride başarılı bir jön olacağının sinyallerini veren genç oyuncu, ilk başrol deneyimini bir süre önce vizyona giren Aşk Bu Mu filmiyle yaşadı.

Mert Yazıcıoğlu (Mahir) – Bir Litre Gözyaşı

Karagül dizisiyle hayatımıza giren Mert Yazıcıoğlu, yakışıklılığıyla ileride çok daha iyi rollerde oynayacağının sinyallerini veriyordu. Dizi final yaptıktan bir sene sonra Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisiyle başrolde yer aldı. Yakın zamanda vizyona giren İyi Oyun filmiyle sinemaya da adım atmış oldu.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.