• Editör

  • 3.043

  • 23 Ocak 2018

  • 0

  • 10

Serhan’ın Gençliği – Efekan Can Kimdir?

Her sahnesi özenle çekilen, özellikle cast bölümüne ekstra titiz davranılan Ufak Tefek Cinayetler dizisinde karakterlerin gençlik halleri büyük bir alkışı hak ediyor. Aynı şekilde Serhan’ı canlandıran Efekan Can‘ın da benzerliği konuşulmaya başlandı.

Merve’yi canlandıran Aslıhan Gürbüz’ün liseli yaşlarını canlandıran Tülin Yazkan ile benzerliği çok konuşulmuştu. Birkaç bölüm önce ilk kez Serhan’ın da gençlik dönemlerine şahit olduk. Özellikle Merve ile Serhan’ın nasıl tanıştıkları dizide bilinmeyen detaylardan biriydi. Mert Fırat ile büyük benzerlikleri bulunmasa da Serhan karakterinin soğukluğunu, sessizliğini ve tavrını çok iyi canlandıran bu genç oyuncu da merak konusu oldu.

1994 doğumlu!

Serhan Aksak’ın gençlik yıllarına hayat veren Efekan Can, uzun arayışlar sonunda seçilerek diziye dahil oldu. Dizinin cast ekibi meşhur 4’lünün gençlik hallerine bu kadar özenmişken Serhan karakteri için de aynı ciddiyeti göstererek aramalara başladı. Usta oyuncu İpek Bilgin’in oyunculuk dersleri verdiği Atölye Craft’ta eğitim gören genç oyuncu bu role uygun görüldü. Henüz kariyerinin çok başında olan 1994 doğumlu oyuncu, Bilecik Üniversitesinde İşletme bölümünü bitirdi. Hemen ardından İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitütüsü’nde yüksek lisans yaptı. Şarkı söylemek ve enstrüman çalmak gibi konularla da yakından ilgili olan Efekan Can, Atölye Craft’ta eğitim alsa da bu rol onun ilk televizyon deneyimi oldu. 11. Bölümden itibaren dizinin kadrosuna katılan oyuncu, bu rol ile kariyerinde güzel bir başlangıç yaptı.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.