• Editör

  • 1.583

  • 18 Ocak 2018

  • 0

  • 5

Serhan Aksak – Mert Fırat Kimdir?

Oynadığı her rolün hakkını veren, son dönemde yakışıklılığıyla sosyal medyada oldukça konuşulan Mert Fırat, Serhan Aksak rolüyle karizmasını korumaya devam ediyor. Sürekli takım elbise giyen, soğuk, ortama zor uyum sağlayan, içine kapanık bir karakter olan Serhan, aşık olduğunda ise duygularını çok iyi yansıtabilen ve baba olma sorumluluğunu asla unutmayan bir adam. Peki, gerçekte Mert Fırat kimdir ve uzun yıllar devam eden oyunculuk hayatında nelere imza atmıştır?

Mert Fırat, 10 Ocak 1981’de Ankara’da doğdu. Aslen Çerkez ve Arap kökenli, ilk adı Şahabettin olan oyuncu, Ankara Üniversitesi oyunculuk bölümünden 2006 yılında mezun oldu. Ankara’da olduğu dönemde Bizim Evin Halleri dizisiyle ilk kez kamera karşısına geçti. Daha sonra başrolünde Ferdi Tayfur’un yer aldığı Yersiz Yurtsuz dizisinde rol aldı.

Kariyerinde hızla ilerlerken önce Binbir Gece, sonra da Kapalıçarşı dizisinde Nejat İşler ve Erkan Can gibi isimlerlerle çalıştı.  Dizi bittikten sonra Başka Dilde Aşk filminde duyma ve konuşma engelli bir genci canlandırdı. Bu filmle birlikte daha büyük rollerde yer almaya başlayan Mert Fırat, sinema kariyerine Atlıkarınca, Beni Unutma, Dedemin İnsanları ve Kelebeğin Rüyası gibi birçok film sığdırdı. Dizi olarak ilk ciddi başrolünü İntikam dizisiyle tattı. Bu dizide Beren Saat’in partneri olarak daha da tanınmaya başladı.

Sevgilisi Kim?

Sesinin ne kadar güzel olduğunu ise Bir Varmış Bir Yokmuş filmiyle gösterdi. Film için birçok şarkı seslendirdi ve daha sonra ünlü Jazz sanatçısı Jülide Özçelik ile birlikte sahne almaya başladı. Ufak Tefek Cinayetler dizisinden hemen önce Aşk ve Gurur dizisinde rol aldı. Ancak dizi kısa sürede final kararı aldı. Bu zamana kadar rol aldığı birçok filmin senaryo kısmında en yakın dostu İlksen Başarır ile birlikte imzası bulunuyor. Özel hayatıyla çok fazla gündeme gelmese de son dönemde kendi gibi oyuncu olan Hande Doğandemir ile güzel bir ilişkisi olduğunu saklamıyor.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.