• Funda

  • 887

  • 23 Kasım 2018

  • 0

  • 5

Şebnem Aksak – (Şükran Ovalı) Kimdir?

Bir süredir setlerden uzak olan başarılı oyuncu Şükran Ovalı, Ufak Tefek Cinayetler dizisine konuk oluyor. Son olarak Kanal D’de yayınlanan Vatanım Sensin de rol alan oyuncu, UTC’ye Şebnem Aksak rolüyle dahil olacak. Soyadından da anlaşılacağı gibi bu yeni karakteri Serhan’ın ölen amcasının eşi olarak 43. Bölümde izleyeceğiz. Bu sürpriz rol için daha önce Belçim Bilgin ve Meryem Uzerli gibi birçok oyuncunun da adı geçmişti. Son olarak Şükran Ovalı’nın katılacağı resmileşmiş oldu. Peki, Şükran Ovalı kimdir ve onu hangi rolleriyle hatırlıyoruz bir göz atalım?

1 Nisan 1985 İzmir doğumlu olan Şükran Ovalı, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi aldı. 2002 yılı ile birlikte kamera önünde işler yapmayan başladı ve Ezo Gelin, Pars: Kiraz Operasyonu gibi yapımlarda yer alsa da ilk olarak Bez Bebek dizisinde canlandırdığı Merve karakteriyle tanınmaya başladı. 2009 yılına kadar birçok dizide rol alırken, Bir Bulut Olsam dizisiyle adından oldukça söz ettirdi. 2010 senesinde Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde rol aldı. 2014’de ise Kanal D’de yayınlanan Şeref Meselesi dizisinde Kerem Bursin ve Şükrü Özyıldız gibi isimlerle başrolü paylaştı. 2015 senesinde ise Paramparça dizisine psikolog Ayşe olarak dahil oldu. 2016’da bir Yılmaz Erdoğan filmi olan Ekşi Elmalar’da canlandırdığı Safiye rolüyle büyük beğeni topladı. Son olarak Vatanım Sensin de Seher karakterini canlandıran Şükran Ovalı, geçtiğimiz yıl futbolcu Caner Erkin ile evlendi ve üç ay önce kızı Mihran Ela’yı dünyaya getirdi. Şimdi ise Ufak Tefek Cinayetlerin 43. Bölümünde diziye katılacak olan oyuncu, Şebnem Aksak olarak karşımıza çıkacak.

Yazar: Funda

#ufaktefekcinayetler

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

30 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.