• Editör

  • 1.064

  • 22 Ocak 2018

  • 0

  • 7

RTÜK Ceza İddiası! Yayından Kaldırılıyor mu?

Star TV’nin en başarılı dizilerinden biri olan Ufak Tefek Cinayetlerin Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından ceza aldığı iddia edildi. Başrollerini Mert Fırat, Gökçe Bahadır, Bade İşçil, Aslıhan Gürbüz ve Tülin Özen gibi isimlerin paylaştığı dizide Serhan ile Oya’nın ilişkisi uygunsuz bulundu.

Evlilik dışı yaşanan ilişkilere insanları özendirdiği gerekçesiyle dizinin birçok izleyicisi RTÜK’e şikâyette bulundu. Eğer bu şikâyetler devam ederse dizinin bir süre durdurulabileceği söylentileri ortaya çıktı.

Bu haberler ortaya çıktıktan sonra özellikle sosyal medyada herkes tepkisini dile getirdi. Dizilerin neredeyse çoğunda şiddet ve tecavüz gibi sahneler yer alırken bu duruma ses çıkartılmaması, Oya ve Serhan’ın “Gizli Aşk” cezasına tepkileri daha da çoğalttı. Bu şikâyetlerin asıl nedeninin son bölümde Oya’nın Serhan’ı tıraş ettiği sahneler olduğu da iddialar arasında.

Bu tepkiler devam ederken dizinin yapımcısı Ay Yapım’dan konu ile ilgili bir açıklama geldi. Yapım şirketi dizinin biteceği ya da yayından kaldırılacağı iddialarının gerçek olmadığını belirtti.

Ay Yapım: Lütfen itibar etmeyiniz.

“Ufak Tefek Cinayetler dizimizin izleyicileri, sahte sosyal medya hesaplarında yer alan gerçekle hiçbir ilgisi olmayan, yalan yanlış bilgilere dayalı haberlere lütfen itibar etmeyiniz.

Dizimizin hakkında sahte olarak içerik paylaşımı yapan ve adımızı kullanarak menfaat sağlama amacı güden kişi ve kuruluşlara karşı tüm hukuki yollara başvurulacağını, hakkımızın aranacağını bildiririz. Büyük beğeni ile izlediğiniz dizimizle ilgili doğru ve ne güzel bilgilere resmi hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.”

RTÜK’ten henüz bir açıklama yapılmazken, bu durumun sadece bir söylenti olduğu anlaşılıyor. Sizin yorumunuz nedir?

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.