• Editör

  • 1.336

  • 28 Mayıs 2018

  • 0

  • 6

Polis Derya – Hayal Köseoğlu Kimdir?

Ufak Tefek Cinayetlerde izleyiciyi sonuca götürecek kişilerden biri olan Polis memuru Derya için dizinin oldukça maskülen ve biraz da sempatik karakterlerinden biri diyebiliriz. Gerçekleşen sorgularda bazen polis olduğunu unutuyor ve herkes gibi doğal tepkiler verebiliyor.

İçten içe Başkomiser Kemal’e de ilgisinin olduğunu gördüğümüz Derya karakterini bir sonraki sezonda daha çok göreceğiz gibi geliyor. Bu role hayat veren Hayal Köseoğlu’nu eminim birçoğunuz tanıyorsunuz. Yıllar önce en çok izlenen dizilerden birinde rol alan genç oyuncu daha önce hangi yapımlarda yer almış bir göz atalım…

26 Mayıs 1992 İstanbul doğumlu olan Hayal Köseoğlu, İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk bölümünden mezun oldu. Ama ilk oyunculuk deneyimini oldukça küçük yaşlarda yaşadı. Daha 3 yaşındayken 90’lı yılların fenomen dizisi Mahallenin Muhtarlarında rol aldı. Biraz daha büyüdükten sonra bir dönem Kanal D’nin en popüler dizilerinden biri olan Ruhsar’ın kadrosuna dahil oldu. Ama hepimiz onu fenomen dizi Aşk-ı Memnu dizisinden hatırlıyoruz. Şuanda tekrarları bile severek izlenen dizide Nihal’in en yakın arkadaşı Pelin’i canlandırdı.

Çocukluk dönemini geride bıraktığında Muhteşem Yüzyıl dizisiyle izleyicinin karşısına geçti. 2015 yılında Sad Brad Smith isimli bir müzisyenin “An Anatolian Story” isimli klibinde rol aldı. Ufak Tefek Cinayetlerde Polis Derya rolünü canlandırmadan önce Arkadaş İyidir ve İstanbullu Gelin dizilerinde boy gösterdi. Genç oyuncu ayrıca müzikle de yakından ilgileniyor. Kendi besteleri bulunan Hayal Köseoğlu’nun bir süre önce Ufak Tefek Cinayetlerde de çalan “Yalandolan” adında bir klibi bulunuyor.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.