• Editör

  • 562

  • 17 Ocak 2018

  • 0

  • 5

Pelin – Bade İşçil Kimdir?

Güzelliği ile herkesi kendine hayran bırakan, dizide Merve’nin yerine göz koyup lider olma savaşına giren Pelin kimdir, kaç yaşındadır ve merak ettiğiniz birçok soruları sizin için cevapladık.

Merve’nin biricik ve bir o kadarda sahte dostu Pelin karakterine Bade İşçil hayat veriyor. Güzel oyuncu 8 Ağustos 1983 senesinde İstanbul’da dünyaya gelse de aslen Romanya ve Bulgaristan göçmenidir. Daha oyunculuk yapmazken kendisini ilk olarak Mahsun Kırmızıgül’ün genç sevgilisi olarak tanıdık. 7 yıl süren bu ilişki süresince Yeditepe Üniversitesi Moda Tasarım bölümünden mezun oldu. Hemen ardından ilk sunuculuk deneyimini yaşadı.

Birçok Dizide Rol Aldı!

Oyunculuğa ise başrolünde Emre Altuğ’un yer aldığı Gülpare dizisiyle başladı. Bu arada ünlü isimlerden oyunculuk dersleri almaya başladı. 2007 yılına geldiğimizde ise onu yapımcılığını Birol Güven’in üstlendiği Metropol Cafe dizisinde izlemeye başladık. Ufak tefek rollerle tanınmaya başlasa da en ciddi rolünü Ezel dizisinde sergiledi. Yayınlandığı dönem büyük ses getiren Ezel, kısa saçlarıyla ekranda parlayan güzel oyuncuyu fark etmemizi sağladı. Bu diziyle Ay Yapım’la yolları kesişti ve hemen ardından Kuzey Güney dizisinde Banu olarak karşımıza çıktı. Dizinin final yapmasıyla birlikte Malkoç Süalp ile hayatını birleştirdi. Kısa süre sonra anne olmasıyla da ekranlara ara verdi. Oğlu büyüdükçe bir reklamın yüzü olarak setlere yavaş yavaş geri dönmeye başladı. 2016 yılında eşinden boşandıktan bir sene sonra Tolgan Sayışman ile beraber Eski Sevgili filminde rol aldı.  Ancak film gişede istenilen başarıyı yakalayamadı.

Ufak Tefek Cinayetler dizisinde canlandırdığı Pelin karakteriyle dikkatleri üzerine çeken Bade İşçil, hem kıskanç hem de hırslı bir kadını canlandırıyor. Başarılı oyuncu ekranda çok zayıf göründüğü için hakkında anoraksıya hastalığına yakalandığına dair haberler bile çıktı. 1.74 boyundaki oyuncu şuanda 53 kiloda.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.