• Editör

  • 3.246

  • 22 Şubat 2018

  • 0

  • 11

Oya’nın Arkadaşı İnci Çakır Güneş Sayın Kimdir?

Ufak Tefek Cinayet’in 14. Bölümünde Oya’nın eski arkadaşı olarak izleyici karşısına çıkan İnci karakteri, yayınlanan son bölümle beraber daha çok görüneceğini hissettirdi. Aynı Oya gibi doktor olan ve evlenmeyi planlayan İnci, Sarmaşık’a yerleşerek entrikanın ortasına düşmeye hazırlanıyor. Oldukça eğlenceli ve renkli bir karakter olan İnci Çakır’ı Güneş Sayın canlandırıyor. Yüzü pek de yabancı gelmeyen oyuncuyu hangi işlerinden hatırlıyoruz bir hatırlayalım…

19 Eylül 1987 yılında İstanbul’da doğan Güneş Sayın, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarından mezun olduktan sonra başrolünde Ferhan Şensoy’un olduğu Son Ders filmiyle ilk kez kamera karşısına geçti. En önemli rolünü ise 2011 yapımı olan Bizim Büyük Çaresizliğimiz filminde canlandırdı. Film, bazı festivallerde birçok dalda ödüle layık görüldü. Aynı yıl vizyona giren Kurtuluş Son Durak filminde Seher rolünü canlandırdı.

2013’de FOX TV’de yayınlanan Bir Aşk Hikayesi dizsiyle daha da tanınmaya başladı. En uzun soluklu işi TRT 1’de yayınlanan Yeşil Deniz dizisi oldu. 2 sezon boyunca Sibel karakterine hayat verdi. Daha sonra kısa sürede final yapan Üç Arkadaş dizisinde de izlediğimiz Güneş Sayın, 2 yıl sonra Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisindeki Kalika Hatun rolüyle yeniden bir diziyle geri döndü. Kariyerinde ağırlıklı olarak sinemaya yer verse de dizilerden de vazgeçmeyen oyuncu, son olarak Ufak Tefek Cinayetler dizisinde farklı bir rolle izleyici karşısına geçmeye devam ediyor.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.