• Editör

  • 1.058

  • 16 Ocak 2018

  • 0

  • 8

Oya Toksöz – Gökçe Bahadır Kimdir?

Dram dizilerin aranan yüzü haline gelen Gökçe Bahadır, şuanda Oya Toksöz karakteriyle mağdur, doğrucu ve vicdanlı bir kadını temsil ediyor. Oya, Ufak Tefek Cinayetlerin en masum kadını gibi görünse de başına gelen ağır olaylardan sonra gerekirse acımasız olabileceğini de hissettiriyor. Peki, güzel oyuncu “Doktor hanım” olana kadar hangi dizilerde rol aldı ve 15 yıllık kariyerine neler sığdırdı?

Hayat Bilgisi’nin Törpü Yeliz’i!

9 Kasım 1981 İstanbul doğumlu olan Gökçe Bahadır, Akademi İstanbul Radyo Televizyon bölümünden mezun olduktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezinde de oyunculuk eğitimi gördü. Burada eğitim alırken aynı zamanda bir radyoda DJ’lik yaptı. İlk olarak Tatlı Hayat, sonrasında Beşik Kertmesi ve Mühürlü Güller dizisinde rol aldıktan sonra Hayat Bilgisi dizisinde canlandırdığı Törpü Yeliz karakteriyle herkes tarafından tanınmaya başladı. Ama asıl şöhreti Yaprak Dökümü dizisiyle yakaladı. 5 yıl süren dizide Leyla Tekin olarak karşımıza çıktı. Burada sürekli ezilen ve acı çeken bir rolü canlandırırken hemen ardından bambaşka bir rolle Kayıp Şehir’de rol aldı.

Oldukça güçlü ve çekici bir kadın olan Aysel’e hayat veren Gökçe Bahadır, bu sayede her rolün altından kalkabileceğini ispatladı. Hatta bu dizi sayesinde sesinin ne kadar güzel olduğunu da seyirciye göstermiş oldu. 2011 yılında usta oyuncu Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal ile dünya evine girdi. Ancak bu evlilik 6 ay sonra sona erdi. Aramızda Kalsın dizisiyle 2 çocuk annesi sessiz bir kadını canlandırırken, Hatırlı Gönül’de ise tamamen zıttı bir rol olan, eşi tarafından şiddet gören ve hafızasını kaybetmiş bir kadına hayat verdi.

Gökçe Bahadır, sinema kariyerinde de emin adımlarla ilerliyor. Çağan Irmak’ın imzasını taşıyan Dedemin İnsanları filminde rol aldı. 2015 yılında ise onu Burak Aksak’ın yazıp yönettiği Bana Masal Anlatma filminde izledik. Son olarak geçtiğimiz yıl vizyona giren, ünlü Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz’in Aşk Uykusu kitabından aynı isimle uyarlanan filmde aldatılan bir kadını canlandırdı.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.