• Editör

  • 2.559

  • 15 Mayıs 2018

  • 0

  • 8

Oya Öldü mü?

Oya’nın 2. ölüm sahnesi! 🙂

Daha önce Burcu, Oya’yı soğuk hava deposuna hapsetmiş ve akıllara “Oya öldü mü?” sorusu gelmişti. Dizinin 30. bölümünde ise Oya ile Merve trafik kazası yaşıyor ve Merve arabada Oya’yı ölümüne terk ediyor. Burada da yine Oya ölmüyor ve nasılsa arabadan kurtuluyor. 🙂

Oya’nın 1. ölüm sahnesi! 🙂

Bir bölüm önce komiser ve yardımcısının Sarmaşık’a gelmesiyle birlikte hiç bilinmeyen bir olay daha ortaya çıktı. Cafe’de ‘Asıl olayın düğünde yaşanacağını düşünmüştük’ şeklinde yapılan bir sohbet, akla hemen Burcu ve Mehmet’in düğününü getirmişti. Ama en vurucu cümle ise şu oldu; “asıl cinayet o gün işlenmişti!”

Büyük cinayet hala gizemini korumaya devam ederken 19. Bölümün final sahnesi Oya ölüyor mu dedirtti. Son bölümde de herkes Oya’yı öldürmekten bahsettiği için bunu yapanı tahmin etmek izlerken biraz zor oldu. Ancak Merve dahil olmak üzere kimsenin Oya’yı öldürmek isteyecek kadar büyük sebepleri yok. Daha sonra gördük ki yalanı ortaya çıkmasın diye bu kadar ileri gidebilen tek kişi Burcu’dan başkası değildi. Olay düğünde gerçekleştiği için Burcu’nun yapma olasılığı zaten daha yüksekti. En azından imzayı atana kadar Oya’nın ortalarda gözükmemesi için bir şeyler planlaması muhtemeldi. Ve öyle de yaptı, Oya’yı -22 derecelik bir odaya kilitledi. Ama yaptığı planının sonuçlarının bu kadar ciddi olacağını belki o bile tahmin etmemiştir.

Önceki bölümde söylenen ‘asıl cinayet o gün işlenmişti’ cümlesinin aslında başka bir durumu işaret ettiğini anlamış olduk. Oya’nın içinde ufacık bir iyilik kırıntısının bile kalmadığını, bütün merhametinin öldüğünü ve kötü Oya’nın o günden sonra ortaya çıktığından bahsediliyordu. Nitekim Oya ölmekten son anda kurtuldu. Gerçekleri söyleyemese de düştüğü durumdan dolayı nikahın kıyılmasına yine de engel olmuş oldu. Ama bu tuzaktan sonra artık Oya’nın devrinin başlayacağı kesin.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.