• Funda

  • 505

  • 10 Ekim 2018

  • 0

  • 3

Nilay’ın Arkadaşı – Yiğit Kalkavan Kimdir?

Yaz döneminde Star TV’de yayınlanan Geleceğin Starı yarışmasından bir isim Ufak Tefek Cinayetlerin kadrosuna dahil oluyor…

Geleceğin Starı, birkaç ay önce yayınlanan ancak kısa sürede sona eren yapımlardan biri oldu. Jüri koltuğunda Hamdi Alkan, Nurgül Yeşilçay ve Fırat Parlak’ın oturduğu yarışmada bazı ünlü isimler de oyuncu koçluğu yapıyordu. Ufak Tefek Cinayetlerin Taylan’ı Ferit Aktuğ da bu oyuncu koçlarından biriydi. Birinci olan yarışmacı, ödül olarak Star TV’nin bir dizisinde oynama fırsatı yakalayacaktı. Ama Geleceğin Starı yarışması düşük reytingleri yüzünden yayından kaldırılınca şampiyon belirlenememişti. Bu nedenle finale kalan isimler arasından Yiğit Kalkavan, dizide oynamak için hak kazandı. Şu an için hangi rolde oynayacağı belli olmayan ama Nilay ile bağlantısı olduğunu bildiğimiz genç oyuncu kimdir, kaç yaşındadır? Onu biraz daha yakından tanıyalım.

Yiğit Kalkavan, 1993 yılında Rize’de doğdu. 2006 yılında girdiği Müjdat Gezen Sanat Merkezinde üç yıl boyunca oyunculuk eğitimi aldı. Ayrıca Doğa Koleji yabancı diller bölümünden 2012 senesinde mezun olan Yiğit Kalkavan, Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Oyunculuk Ana Sanat Dalı-Sahne Sanatları bölümünü bitirdi. Güzel Sanatlar Stüdyosunda çizim eğitimi de alan genç oyuncu, aynı zamanda başarılı bir sporcudur. Bazı jimnastik kulüplerinde trampolin sporcusu olarak yer aldı. Ttrafi – Rrap fest’de Breakdancing Türkiye 2. liği de bulunan oyuncu, yarışmaya katılmadan önce birçok dizide rol aldı. İlk olarak Küçük Kadınlar dizisiyle oyunculuğa adım attı ve ardından Öyle Bir Geçer Zamanki, Kanıt ve son olarak da Deli Gönül dizisinde boy gösterdi.

Yazar: Funda

#ufaktefekcinayetler

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

30 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.