• Editör

  • 4.709

  • 21 Ocak 2018

  • 0

  • 12

Nerede Çekiliyor?

Son dönemin en çok izlenen dizilerinden biri olan Ufak Tefek Cinayetler, kısa zamanda başarılı yapımlar arasındaki yerini aldı. Oyuncular, kullanılan mekanlar ve hatta giyilen kostümlere kadar birçok şeyin dikkat edildiği dizide özellikle Sarmaşık sitesi merak konusu oldu. Herkesin hayran olduğu Merve’nin muhteşem yuvası, Oya’nın beyaz döşenmiş cool evi gibi kullanılan bu ve benzeri mekanlar hangi semtte çekiliyor?

Görüntüsüyle Amerikan dizilerindeki sokakları andıran meşhur Sarmaşık sitesi, Eyüp’te yer alan Kemer Country’nin içerisinde bulunuyor. Geçmişi 1986 senesine dayanan bu yerleşik alan villalar, spor aktiviteleri için tesisler, restoranlar ve kafeleriyle hizmet veriyor. Bunu yanı sıra Zekeriyaköy civarında da çekimler devam ediyor. Ana karakterlerin hepsinin aynı sitede oturması ve restoran sahneleri gibi kullanılan mekanların çoğunun Kemer Country içinde yer alması, çekimleri daha da kolaylaştırıyor.

O evler daha önce kullanılmıştı!

Sarmaşık’ta Oya’nın yaşadığı ev daha önce birçok dizide görülmüştü. En son Fox TV’de yayınlanan Aşk Yeniden dizisinde 15 bölümden fazla kullanıldı.

Dizide Edip Hoca Sarmaşık’ın dışında kalarak daha sade bir dairede yaşıyor. Manzarasından anlaşılacağı üzere çekimler Galata’da bulunan eski tarihi apartmanlardan birinde gerçekleşiyor. Onun bulunduğu sahnelerin birçoğu Beyoğlu, Karaköy ve Cihangir yakınlarında geçiyor.

Son bölümlerde Merve evi satıldıktan sonra annesinin Nişantaşı’ndaki evine taşınmıştı. Bu ev bazı izleyicilere tanıdık gelmiş olabilir. Geçtiğimiz yıl yayınlanan Cesur ve Güzel dizisinde de bu ev sıklıkla kullanılmıştı.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.