• Editör

  • 20.135

  • 19 Ocak 2018

  • 0

  • 17

Merve’nin Gençliği – Tülin Yazkan Kimdir?

Ufak Tefek Cinayetlerin başrol oyuncuları kadar onların gençlik hallerini canlandıran oyuncular da büyük beğeni topladı. 300 isim arasından yapılan deneme çekimlerinden sonra seçilen bu 4 genç oyuncunun başrol oyuncularıyla benzerlikleri dikkat çekti. Ama özellikle bir isim var ki bu kadar da benzerlik olmaz dedirtti.

Aslıhan Gürbüz’ün oynadığı Merve Aksak’ın lise dönemindeki halini Tülin Yazkan canlandırıyor. İki oyuncunun benzerlikleri izleyicileri şaşkına çevirdi.  Sadece görüntüsüyle değil, konuşma biçimleri ve hareketleriyle de Merve Aksak rolünün hakkını veren Tülin Yazkan kimdir?

Neredeyse ikizi!

1991 yılında İstanbul’da doğan genç oyuncunun bu ilk oyunculuk deneyimi değil. Beykent Üniversitesi Oyunculuk bölümünü bitirdikten sonra Yılların Öcü dizisiyle ilk kez kamera karşısına geçti. Hemen ardından Yazın Öyküsü dizisinde rol aldı. 2016 yılına geldiğimizde ise önce Bodrum Masalı dizisinde İpek rolünü, daha sonra da Fox TV’de yayınlanan Kırlangıç Fırtınası dizisinde duyma ve konuşma engelli genç bir kız olan İnci’yi canlandırdı.

Şimdi ise Ufak Tefek Cinayetler dizisinin en güçlü kadınlarından biri olan Merve Aksak’ın gençlik dönemi olarak karşımıza çıktı. Dizinin başlamasıyla birlikte Aslıhan Gürbüz’e şaşırtıcı derece benzerliğiyle merak konusu oldu ve diğer 3 genç karaktere kıyasla daha çok öne çıkmayı başardı. Özellikle Serhan ile tanışma hikayesinde sergilediği mimik dolu oyunculuğuyla çok fazla övgü aldı. Genç oyuncuya göre bu durum yalnızca dış görüntüsüyle alakalı değil.

Provalarda Aslıhan Gürbüz’ü çok iyi gözlemleyip not alan Tülin Yazkan, Merve Aksak karakterinin vurgulayarak konuşma stilini ve saçıyla oynayışı gibi birçok hareketine dikkat ettiğini dile getirdi.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.