• Editör

 • 1.175

 • 18 Şubat 2018

 • 2

 • 4

Merve Gibi Olsam Dedirten 6 Özellik

Merve Aksak, kısa sürede Ufak Tefek Cinayetlerin en sevilen karakterlerinden biri oldu. Kötü bir karakter olmasına rağmen bu kadar seviliyor olmasının asıl nedeni, herkesin kendinden bir şeyleri görüyor olması. Çünkü Merve kötü olduğu kadar zorluklara karşı dimdik durabilen ve istediği şey için elini taşın altına koymaktan çekinmeyen bir kadın. Dizideki büyük aşka rağmen neredeyse herkes “Merveciler” olarak onun tarafında yer alıyor. Peki, Merve Aksak’ı neden bu kadar çok seviyoruz? Onu dizideki diğer kadınlardan ayıran özellikleri neler?

 • Darbeler alsa da asla kaybetmediği güçlü duruşu

İşler bazen ters gidiyor ve o da herkes gibi gerçeklerle yüz yüze geliyor. Ama Merve bu, her zorluğun altından kalkmayı başarıyor. Böyle zamanlarda güçlü durabilmek ve bitmek üzere olduğunu kimseye belli etmemek çok önemlidir. Merve evini, itibarını ve en önemlisi kocasını kaybetmeye çok yaklaşmışken hiçbir şey olmamış gibi davranmayı çok iyi biliyor.

 • Akla gelmeyecek muhteşem oyunları

Biri ona yanlış yaptığında hiç affı yoktur. Ve her zaman bir planı vardır. Köşeye sıkıştığında bile türlü oyunlarıyla kolayca temize çıkabiliyor. Bazen kendisini kurtarmak, bazen de başkalarının hayatlarını değiştirmek için oyunlarından birini uygulamak için her an tetikte bekliyor.

 • Liderliğini her daim koruyabilecek zekası

Onca planı yapan birinin zeki olmaması zaten mümkün değil. Fikirleri, kurduğu cümleleri ve güçlü hisleri ile ne kadar akıllı bir kadın olduğunu görebiliyoruz. Her şeyi öngörmek de üstüne olmasa da Serhan ve Oya aşkını nedense aklına bile getirmiyor.

 • Gözünü karartacak kadar hırslı olması

Hedefe ulaşmak için yapmayacağı şey yok. O kadar hırslı ki gözü karartmaktan hiç çekinmiyor. Hedeflerini her zaman büyük tutuyor ve hırsına asla yenilmiyor.

 • Zor olsa da istediği her şeyi elde etmesi

Bunun için türlü yollara başvursa da ne yapıp edip istediğine kavuşuyor. Onun için imkansız diye bir şey yok. Gerekirse başka biri gibi davranıp mutlu sona kavuşuyor. Geçmişte Serhan’ı elde etmek için yaptıkları gibi..

 • Kontrol delisi olması

İstiyor ki her şey onun dediği gibi olsun. Eşini, kızını ve çevresindeki herkesi himayesine alarak kolayca yönetebiliyor. Bir organizasyon yapılacaksa mutlaka onun istediği zaman ve mekanda olmalıdır. Site sakinleri dahil onun kontrolü altında. İşler “Merve ne derse o” mantığında ilerliyor.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

bu yazıya 2 yorum var
Tatlı cadı 19 Mayıs 2018 / 20:46

Çok güzel bi site??

  Editör 19 Mayıs 2018 / 23:28

  Teşekkür ederiz. 🙂