• Editör

  • 4.116

  • 15 Ocak 2018

  • 0

  • 17

Merve Aksak – Aslıhan Gürbüz Kimdir?

Ufak Tefek Cinayetler dizisinde kötü bir rolü canlandırmasına rağmen en sevilen karakterlerden biri olan Merve’nin gerçek ismi ve özel hayatıyla ilgili detaylar merak konusu oldu. Ufak Tefek Cinayetlerin güçlü, hırslı ve istediği her şeyi elde etmeye alışmış olan Merve Aksak’ı canlandıran oyuncusunu,  yakından bir tanıyalım.

Ufak Tefek Cinayetler Merve Aksak – Aslıhan Gürbüz Kimdir?

Aslıhan Gürbüz, 16 Şubat 1983 senesinde Çanakkale’de dünyaya geldi. Meslek lisesinde okuduktan sonra Selçuk Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazandı ve hatta okulu birincilikte bitirdi. Okulun bitmesine az bir zaman kala geçirdiği trafik kazası onu tiyatro yerine televizyona yönlendirdi. Yavaş yavaş birçok dizide rol almaya başlarken 2008 yılında Alişan ile birlikte ATV’de yayınlanan Gonca Karanfil dizisinde ilk başrol deneyimini yaşadı.

İlk ciddi rolünü ise Kanal D’de yayınlanan Engin Altan Düzyatan ve Engin Akyürek gibi isimlerin başrolde olduğu Bir Bulut Olsam’da canlandırdı. Ama asıl çıkışını Yahşi Cazibe dizisinde canlandırdığı Azeri kızı tiplemesiyle yakalarken, daha sonra Labirent ve Kor filmlerinde rol aldı. Bir süre dizilere ara verdikten sonra Zeytin Tepesi dizisinde başrol oldu. Ancak dizi düşük reytinglerin kurbanı olarak erken final kararı aldı. 2014 yılında yayınlanan bu diziden iki sene sonra Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde yer alırken, geçtiğimiz yıl ise popüler dizilerden biri olan Bodrum Masalı dizisine dahil oldu. 2017 yılına geldiğimizde ise kendinin bile tahmin edemeyeceği şekilde ilgi gören Merve Aksak karakterine hayat vermek üzere ekranlara geri döndü.

Ufak Tefek Cinayetler – Merve kimdir?

Aslıhan Gürbüz’ün özel yaşamına baktığımızda ise başarılı kariyerinin arasına bir de evlilik sığdırdığını görüyoruz. Başarılı oyuncu, Hayat Bilgisi dizisinde Pikaçu karakterini canlandıran Kerem Kupacı ile uzun yıllar birliktelik sürdürmüştü. Ardından 2011 yılında teknede gizli bir şekilde evlendi. Ama bu evlilik çok uzun sürmedi ve 2014 yılında çift yollarını ayırdı. Şuanda güzel bir birlikteliği olan Aslıhan Gürbüz, ilişkisini gözlerden uzak şekilde yaşamayı tercih ediyor.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.