• Editör

  • 286

  • 13 Mart 2018

  • 0

  • 4

Meksika Açmazı Nedir?

Ufak Tefek Cinayetlerin yeni bölüm hastagi olarak göze çarpan Meksika Açmazı (#meksikaacmazı), izleyici tarafından merak konusu oldu. Birçok kişi kelimenin anlamı bildiği için diziyle olan bağlantısını hemen çözdü. Bilmeyenler için Meksika Açmazının tanımını sizler için hemen yapalım.

Meksika Açmazı için bir tür düello çeşidi denilebilir. Ama klasik bir düelloda iki kişi vardır ve ilk ateş eden kazanır. Bu düello da durum daha farklıdır. Açmazın içindekiler bir dengede durmaktadır. Burada tüm kişiler yanındakine silahını çekerek bir çember şekli alırlar. Yani ilk ateş eden kişi, son ateş eden kişi tarafından vurulacaktır. Böylelikle silahını son kullanan kişi, aynı zamanda hayatta kalan olacaktır.

Düello!

Düello silah çekmeyle başlasa da bu gergin ortamda kişiler başka yollarla da olayı çözmek isteyebilirler. Ama kaos dolu bu ortamda hiç kimse silahından kolay kolay vazgeçmeyecektir. Meksika açmazı, normalde 3 kişinin birbirlerine silah doğrultmasıyla başlasa da, dizi veya filmlerde bu durum değişebilmektedir. Daha önce birçok filmde kullanılarak klişe hale gelmiştir. Ama kısaca olaya dahil olan herkesin hiçbir şekilde kazançlı olmadığını gösteren karışık bir durumdur.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.