• Editör

  • 1.018

  • 18 Ocak 2018

  • 0

  • 6

Mehmet Kaymaz – Yıldıray Şahiner Kimdir?

Ufak Tefek Cinayetlerin kızıl saçlı kuyumcusu Mehmet Kaymaz, hiç kuşkusuz Yıldıray Şahinler’in kariyerinde yükselmesini sağlayacak bir rol oldu. Dizide eşini aldatan bir karakter olan Mehmet, maalesef çok sevilmiyor. Ancak olayın pişmanlığını yaşamaya başlamasıyla birlikte izleyicinin sempatisini kazanmaya başladı. Bu role hayat veren Yıldıray Şahinler, aslında bir başka dizi sayesinde şuan ki konumuna gelebildi.

Ünlü oyuncu hangi diziyle tanınmaya başladı? Mehmet rolünü canlandırmadan önce hangi yapımlarda yer aldı?

Yıldıray Şahinler, 7 Şubat 1968 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında Tiyatro bölümünü bitirdikten hemen sonra Şehir Tiyatrolarında görev almaya başladı. Uzun yıllar burada çalıştı ve ara sıra dizilerde de rol aldı. 2007 senesinde arkadaşlarıyla birlikte Halk Tiyatrosu isminde bir tiyatro grubu kurdu.

Grupta Erkan Can, Cem Davran gibi oyuncularla birlikte çalışarak oyunculuğun yanı sıra yönetmenlik ve yazarlık da yaptı. Aynı zamanda oyunculuk eğitimi de vermeye başladı. 1997 yılında kendi gibi oyuncu olan Yeşim Koçak ile dünya evine girdi. Bu evlilik son bulduktan sonra 2015 yılında yeniden evlendi ve bir oğlu oldu. 1989 yılından beri birçok dizi ve filmde yer alsa da 2008’de Elveda Rumeli dizisinde canlandırdığı Cenap rolüyle dizilerde daha fazla yer alacağının sinyallerini verdi. Daha sonra Kayıp, İntikam, Hayat Yolunda ve Ulan İstanbul gibi birçok dizide rol aldı. Ama onu herkes 2016 yılında Show TV’de yayınlanan İçerde dizisiyle tanıdı. Dizide canlandırdığı Alyanak karakteri onu Ay Yapımla tanıştırdı. Bu sayede Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Mehmet rolüne hayat vermeye başladı.

Yıldıray Şahinler, ayrıca Afife Tiyatro ve Sadri Alışık Ödüllerinde “En Başarılı Erkek Oyuncu” ödülüne layık görüldü.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.