• Funda

  • 278

  • 16 Şubat 2019

  • 0

  • 2

Kuzgun Dizi Oyuncuları

Barış Arduç (Kuzgun)

Kiralık Aşk dizisiyle şöhreti yakalayan Barış Arduç, 9 Ekim 1987 İsviçre doğumludur. İlkokul çağlarında Türkiye’ye geri dönen oyuncu, Ayla Algan’dan oyunculuk dersleri aldı ve Dinle Sevgili dizisiyle kamera karşısına geçti. Sonrasında Küçük Hanımefendi ve Benim İçin Üzülme gibi dizilerde rol aldı. Bugünün Saraylısı dizisiyle daha da öne çıkmaya başladı ve Deliha filmiyle daha çok tanındı. Ama Kiralık Aşk dizisindeki Ömer rolü, onun kariyerinde dönüm noktası oldu. Dizi bittikten sonra Elçin Sangu ile başrolü paylaştığı Mutluluk Zamanı filminde Mert rolünü canlandırdı.

Burcu Biricik (Dila)

4 Mayıs 1989 Antalya doğumlu olan Burcu Biricik, Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümü mezunudur. Okul döneminde tiyatroyla yakından ilgilenmiştir. 2011 senesinde Kanal D’de yayınlanan Artiz Mektebi isimli oyunculuk yarışmasında birinci olmuştur. Maçolar dizisiyle televizyonda işler yapmaya başlayan Biricik, Muhteşem Yüzyıl, Beni Böyle Sev ve Bana Masal Anlatma gibi yapımlarda yer aldı. Şeref Meselesi dizisiyle adım adım başrol basamaklarını çıkmaya başladı. Hayat Şarkısı dizisiyle ilk başrol deneyimini yaşadı. Hemen ardından Çok Uzak Fazla Yakın filmi ve 8. Gün dizisinde rol alan oyuncu, bu yılın başında vizyonda giren Çiçero filminde de başrol oynadı.

Levent Ülgen (Rıfat)

8 Ağustos 1962 yılında Ankara’da doğan Levent Ülgen, ilk olarak ODTÜ Fizik Bölümünü bitirdi. Hemen ardından H.Ü. Konservatuar Tiyatro Bölümünden mezun olan oyuncu, 1992 yılından bu yana oyunculuk yapmaktadır. Yaklaşık 30 yıllık kariyerine başarılı birçok iş sığdıran Ülgen, En Son Babalar Duyar dizisindeki “hallederiz Kadir” rolüyle şöhreti yakaladı. Akasya Durağında 4 sezon boyunca Sinan karakteriyle hafızalara kazındı. 2015 yılında yayınlanan Kiralık Aşk dizisinde Necmi olarak karşımıza çıktı.

Hatice Aslan (Meryem)

20 Şubat 1962 Sivas doğumlu oyuncu, Ankara Devlet Konservatuarından mezun oldu. Üç Maymun ve Vücut filmleriyle En İyi Kadın Oyuncu ödüllerinin sahibi olan Hatice Aslan, oyunculuğa tiyatro yaparak başladı. Ferhunde Hanımlar dizisiyle fark edilmeye başladı ve sonrasında En Son Babalar Duyar, Düğün Şarkıcısı ve Kınalı Kar gibi dizilerde rol aldı. 2010 yılında yayınlanan Lale Devri dizisinde canlandırdığı Zümrüt Taşkıran rolüyle kariyerinde yükselişe geçti. Yakın dönemde ise Samanyolu, Bugünün Saraylısı ve Adı Zehra gibi dizilerde yer aldı.

Caner Şahin (Kartal)

1992 yılında Eskişehir’de dünyaya gelen genç oyuncu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde bir sene okuduktan sonra Tiyatro bölümüne geçiş yaptı. İlk kez 2016 yılında yayınlanan Babam ve Ailesi dizisinde rol aldı. Sonrasında Tutsak ve Nefes Nefese dizilerinde izlediğimiz Caner Şahin, rol aldığı Kardeşler filmiyle 25. Uluslararası Adana Film Festivalinde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Ahsen Eroğlu (Kumru)

1 Ocak 1993’de Çorlu’da doğan Ahsen Eroğlu, Ege Ü. Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu mezunudur. Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde Melike rolünü canlandırdıktan sonra Anne dizisiyle daha da öne çıktı. Sonrasında yayın ömrü kısa süren Kızlarım İçin dizisinde Suna karakterini canlandıran Eroğlu, yakın zaman önce İstanbullu Gelin dizisinde de küçük bir rol üstlendi.

Yazar: Funda

#ufaktefekcinayetler

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

30 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.