• Editör

  • 1.403

  • 14 Nisan 2018

  • 0

  • 5

Komiser Kemal – Tansu Biçer Kimdi?

Ufak Tefek Cinayetlerde bizi katile götürecek kişilerden biri olan Komiser Kemal, son bölümlerde ön plana çıkan karakterlerden biri oldu. Olayı çözmek için uğraş veren ve görgü tanıklarının ifadelerini dinleyen baş komiser rolünü Tansu Biçer canlandırıyor. Bu dizi ünlü oyuncunun Ay Yapım ile çalıştığı ilk işi değil. Daha önce de aynı yapım şirketinin birçok projesinde yer almıştı. Ama öncelikle Tansu Biçer’i biraz yakından tanıyalım.

7 Temmuz 1978’de Ankara’da doğan Tansu Biçer, 2001 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun oldu. Okul bittikten sonra İstanbul’da yaşamaya başladı ve Bahçeşehir Üniversitesinde oyunculuk üzerine yüksek lisansını tamamladı. Birçok dizi ve filmde ufak roller canlandırmaya başlasa da tiyatroya daha fazla ağırlık verdi. O yıllarda bazı reklam filmlerinde rol aldı ve seslendirme sanatçılığı da yaptı. 1996’dan beri oyunculuk yapan Tansu Biçer’in tanınmaya başladığı işleri Gönül Yarası, Hırsız Polis, Canım Ailem, Güneşin Oğlu ve Kapalıçarşı gibi yapımlar oldu.

Tansu Biçer’in Leyla İle Mecnun dizisi sayesinde Onur Ünlü ile yolları kesişti ve onun birçok projesinde yer almaya başladı. Onlardan biri olan Celal Tan Ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi filminden sonra tiyatrodan çok kamera önü oyunculuğuna ağırlık vermeye başladı. Muhteşem Yüzyıl, Cinayet, Analar Ve Anneler gibi diziler sayesinde yükselişe geçen oyuncu, Beş Kardeş dizisiyle izleyicinin tanıdığı yüzlerden biri haline geldi. 2016 yılında Ölene Kadar dizisinde Fahriye Evcen’in abisi rolünü üstlendi.

En İyi Erkek Oyuncu ödülü aldı!

Kariyer geçmişine bakıldığında Süt, Beş Şehir, Yozgat Blues, Küf, Sen Aydınlatırsın Geceyi, Pek Yakında ve İtirazım Var gibi birçok sinema filmi bulunan Tansu Biçer, Küf filmi ile 2012 yılında Uluslar arası Altın Portakal Film Festivalinde ve 2014 yılında Sadri Alışık Ödüllerinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü. Ayrıca Toz Ruhu filminde canlandırdığı Metin karakteriyle 2014 yılında Uluslararası Altın Koza Film Festivalinde En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü almıştır.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.