• Editör

  • 985

  • 9 Nisan 2018

  • 2

  • 5

Kim Ölecek?

Son yılların en çok konuşulan dizisi Ufak Tefek Cinayetler, hem kurgusu hem de senaryosuyla rakiplerinden sıyrılmayı başardı. Daha öce Kiralık Aşk ve 1 Erkek 1 Kadın gibi dizilerin senaristliğini üstlenen Meriç Acemi’nin senaryosunu kaleme aldığı dizi, bir cinayetle başladı ve ölen kişinin gizemi korunarak ilerlemeye devam ediyor.

Senarist dizi için uyarlama değil dese de esinlendiği yabancı dizilere bakarak ölen kişiyi tahmin etmek mümkün olabilir. Ancak her hafta yayınlanan bölümlerde ters köşe yapmayı sevdiğini gördüğümüz için üretilen teoriler doğru çıkabileceği gibi bizi yanılta da bilir.

Amerikan senaryosuna göre Serhan Ölüyor!

Öncelikle senarist esinlendiği yapımlara sadık kalırsa ölen kişinin izleyiciyi çok şaşırtacağı kesin. Kadın veya erkek mi olduğunu henüz bilemediğimiz, ancak erkek olduğu varsayılan maktulun Merve’nin düzenlediği partide ve onun yatak odasının penceresinden düştüğünü düşünürsek aslında olma ihtimali çok da düşük değil. Orijinal yapıma göre Serhan Aksak’ın ölmesi gereken dizide işler her an değişebilir. Serhan’ın ölme ihtimali kulağa pek inandırıcı gelmese de Amerikan yapımının senaryosuna göre ölen kişinin tam da o olması gerekiyor.

Başroldeki isimlerden biri olan Mert Fırat, dizide oldukça önemli karakterlerden birini canlandırıyor. Eğer dizinin 2. sezonu olacaksa hikayenin devamlılığı adına ona ihtiyaç duyulacaktır. Bu nedenle gözler hemen çok fazla rolü bulunmayan ve ölürse dizinin yükselişini etkilemeyecek oyuncuları aramaya başladı. Pencereden düşen kişinin ağır çekimde profili incelendiğinde erkek olduğu düşünüldüğü için akla gelen bir diğer isim Edip oluyor. Birkaç bölümdür neredeyse hiç görünmeyen Edip Hoca, ölürse yokluğu hissedilmeyecek ama dizinin 2. sezonu için de önemli bir kapı açacaktır.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

bu yazıya 2 yorum var
lal gir 11 Nisan 2018 / 22:35

cok sacma ciglik kesinlikle kadin cigligiydi

    Editör 13 Nisan 2018 / 19:47

    Belki de o çığlık aşağıdan izleyenlerin çığlığıydı? 🙂