Kadın Dizisinin Emre’si: Ahmet Rıfat Şungar

FOX Tv’nin en başarılı yapımlarından biri olan Kadın’ın 45. Bölümünde diziye dahil olan Ahmet Rıfat Şungar, kısa sürede ilgi çekmeyi başardı. Ceydan’ın hem eski arkadaşı hem de çocuğunun babası olan Emre karakteri, dizide ilk olarak Bahar’ın patronu olarak karşımıza çıktı. Yardımsever ve oldukça nazik bir adam olan Emre, eşini kaybetmiş bekar bir adamdır. Son bölümlere baktığımızda Şirin’e karşı bir şeyler hissetmeye başlıyor. Ama diğer yandan Ceyda da onun kibarlığını yanlış anlamaya hazır bekliyor. İlerleyen bölümlerde daha da öne çıkmaya başlayacak olan Emre karakterini başarılı oyuncu Ahmet Rıfat Şungar canlandırıyor. O zaman onu biraz daha yakından tanıyalım ve yer aldığı yapımları gelin birlikte hatırlayalım.

9 Temmuz 1983 doğumlu olan Ahmet Rıfat Şungar, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunudur. Henüz 19 yaşındayken Hatırla Sevgili dizisiyle kamera karşısına geçti. Sonrasında Kaybolan Yıllar ve Asi gibi dizilerde rol alsa da 2019 yılında Atv’de yayınlanan Es Es dizisinde ilk başrol deneyimini yaşadı. Aynı yıl içinde rol aldığı Üç Maymun filmi ona birçok ödül kazandırdı. 41.Siyad Türk Sineması Ödüllerinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü alırken, 2.Yeşilçam Ödüllerinde ise Umut Veren Genç Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Karadağlar, Unutma Beni İstanbul ve Bir Ömür Yetmez gibi yapımlarda rol alan Ahmet Rıfat Şungar, 2013 yılında Kanal D’de yayınlanan Merhamet dizisinde 2 sezon boyunca Atıf karakterine hayat verdi. Yakın dönemde Vatanım Sensin ve Aşk ve Gurur gibi dizilerde rol aldı ve ayrıca bir internet dizisi olan Dudullu Postası’nda Ersan rolünü canlandırdı. Geçtiğimiz yılın en çok konuşulan filmlerinden biri olan Ahlat Ağacı’nda da Ali Rıza rolü ile beyazperdede boy gösterdi. Genç oyuncunun özel hayatına baktığımızda ise kendi gibi oyuncu olan Farah Zeynep Abudallah ile 1 yılı aşkın süredir birlikteliği olduğu görülüyor.

Yazar: Funda

#ufaktefekcinayetler

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

30 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.