Kadın Dizisinin Ceyda’sı: Gökçe Eyüboğlu

Kadın dizisinin en sevilen karakterlerinden olan Ceyda, ilk bölümden bu yana büyük değişim yaşayan bir isim oldu. Dizinin birinci bölümünde sinirli, fazla konuşmayan ve hiç arkadaşı olmayan bir kadınken, Bahar ve çocukların apartmana taşınmasıyla hayatı tamamen değişti. Zaten Bahar, kimin hayatına girse onda güzellikler bırakmayı başarıyor. Ceyda da onlardan biri. Bahar’dan sonra daha güçlü, sürekli konuşan, her şeye rağmen etrafına neşe saçmasını bilen, gözü kara ve kim olursa olsun lafını asla esirgemeyen dobra bir kadın olmayı başardı. Ceyda karakterini canlandıran Gökçe Eyüboğlu’nu daha önce ekranlarda çok görmesek de bu sezon sergilediği oyunculuk performansıyla adından söz ettirmeyi başardı. Yakın zaman içerisinde çok iyi yerlerde göreceğimiz Gökçe Eyüboğlu kimdir, hangi dizi – filmlerde rol almıştır?

1983 yılında dünyaya gelen Gökçe Eyüboğlu, Kamu Yönetimi bölümü mezunu olsa da Akademi 35,5 Sanat Evi’nde oyunculuk dersleri almıştır. Vahide Perçin ve Altan Gördüm gibi oyunculardan eğitim alırken, aynı zamanda ünlü isimlerden diksiyon ve seslendirme dersleri de görmüştür. Kariyer geçmişine baktığımızda oyunculuk alanında birçok işe imza atsa da, kamera önünde görünmemeyi tercih etmiş. Birçok tiyatro oyununda hem yazarlık hem de oyunculuk yapan Eyüboğlu, 2012 yılında Yalan Dünya dizisine konuk oldu. Kadın İşi Banka Soygunu filminde ise Nermin karakterini canlandırdı. 2016 yılında İmkansız Olasılık filminde, 2018’de ise bir Şahan Gökbakar filmi olan Kayhan’da rol aldı. Başarılı oyuncunun ayrıca 11 yıllık güzel bir evliliği bulunuyor.

Yazar: Funda

#ufaktefekcinayetler

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

30 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.