• Editör

  • 157

  • 13 Aralık 2018

  • 0

  • 1

Kadın Dizi Oyuncuları

Fox TV’de Salı akşamları yayınlanan ve reytinglerde zirveyi kimseye kaptırmayan dizisi Kadın, dram yüklü hikayesiyle herkesin beğenisini kazanmayı başardı. Oyuncuların performanslarıyla da oldukça konuşulan dizinin kadrosunu biraz yakından tanıyalım;

Özge Özpirinçci (Bahar)

1 Nisan 1986’da İstanbul’da doğdu. 2008’de mezun olduktan sonra ilk dizisi Cesaretin Var Mı Aşka’da rol aldı. Hemen ardından Kavak Yelleri, Melekler Korusun ve Al Yazmalım gibi birçok projede yer aldı. En iyi kadın oyuncu ödülüne sahip olan Özge Pirinçci, son dönemde Acı Tatlı Ekşi filminde ve internet dizisi Fi’de kendisini gösterdi.

Caner Cindoruk (Sarp)

17 Nisan 1980 yılında Adana’da doğan oyuncu, oyunculuğa tiyatro yaparak başladı. 2006 yılında Beynelmilel filmiyle ilk kez kamera karşısına geçti. 22. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde En iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi olan Caner Cindoruk, Hanım’ın Çiftliği, Firar, Aramızda Kalsın ve Muhteşem Yüzyıl Kösem gibi rol aldığı birçok diziyle hala hatırlanıyor.

Seray Kaya (Şirin)

4 Şubat 1991 İstanbul doğumlu olan Seray Kaya, oyunculuk eğitimini Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde tamamladı. Huzur Sokağı dizisi onun ilk projesi oldu. Kocamın Ailesi dizisinde canlandırdığı Miray karakteriyle tanınmaya başlayan oyuncu, şuanda oynadığı Şirin rolüyle dizilerin en kötü karakterlerinden biri olarak gösteriliyor.

Bennu Yıldırımlar (Hatice)

En sevilen dizilerin kadrosunda yer alarak gönüllerde taht kurmayı başaran oyuncu Bennu Yıldırımlar, ilk olarak 1993 yılında yayınlanan Süper Baba dizisiyle herkes tarafından tanınmaya başladı. Günümüzde ise Yaprak Dökümü’ndeki Fikret rolüyle öne çıkmayı başaran oyuncu, hemen ardından Umutsuz Ev Kadınları ve Gönül İşleri gibi dizilerde rol aldı. Kendi gibi oyuncu Bülent Emin Yarar ile evli olan Bennu Yıldırımlar’ın aynı zamanda bir kızı bulunuyor.

Feyyaz Duman (Arif)

1982’de Mardin’de doğan oyuncuyu herkes Kadın dizisiyle tanısa da, aslında kendisi birçok filmde rol almıştır. New York’ta 5 sene oyunculuk eğitimi alan Feyyaz Duman, Annemin Şarkısı, Mardan, Zagros ve Zor Bir Karar gibi birçok filmin kadrosunda yer aldı. Ayrıca 51. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödülünün de sahibi olmuştur.

Kübra Süzgün (Nisan)

En başarılı çocuk oyunculardan biri olan Kübra Süzgün, Nisan rolünden önce birçok reklam ve dizide rol aldı. İçerde, Kördüğüm, Yaz’ın Öyküsü ve Mayıs Kraliçesi gibi dizilerde yer alan küçük oyuncu, sinemada son olarak Cingöz Recai filminde kendisini gösterdi.

Ali Semi Sefil (Doruk)

Dizinin bir diğer çocuk oyuncusu olan ve sevimli halleriyle izleyicinin büyük sempatisini kazanan Ali Semi Sefil, 17 Ocak 2013 doğumludur. Henüz 4 yaşındaki minik oyuncu, Kadın dizisiyle ilk kez kamera karşısına geçmiştir.

Ayça Erturan (Yeliz)

1983 doğumlu oyuncuyu herkes Çok Güzel Hareketler Bunlar ile tanıdı. Bu projeden sonra Yağmurdan Kaçarken, Evli ve Öfkeli, Neşeli Hayat ve Aşk Nerede gibi yapımlarda rol aldı. Levent Kırca’nın oğlu Oğulcan Kırca ile uzun süredir evli olan Ayça Erturan, zaman zaman tiyatro oyunlarında yer almaya devam ediyor.

Ahu Yağtu (Pırıl)

11 Temmuz 1978 İzmir doğumlu olan Ahu Yağtu, 1993’de modellik yapmaya başladı. Daha sonra sunuculuk yaparak kariyerinde ilerledi ve aynı zamanda çeşitli reklam filmlerinde rol aldı. Kampüsistan, Kavak Yelleri ve Aşk Ve Ceza, rol aldığı en popüler dizilerden bazıları.

Gökçe Eyüboğlu (Ceyda)

1983 doğumlu olan genç oyuncu, 2009 senesinde Akademi 35,5 Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimi aldı. İlk dizisi Kadın olsa da sinemada Kadın İşi Banka Soygunu, İmkansız Olasılık, Batlır ve Kayhan gibi filmde rol aldı.

Ece Özdikici (Jale)

İzmir doğumlu olan Ece Özdikici, ilk kez 2004 yılında yayınlanan Sil Baştan dizisiyle kamera karşısına geçti. Daha sonra Yemin, Küçük Hanımefendi ve Cinayet gibi dizilerde rol alsa da, 2014’de yer aldığı Poyraz Karayel dizisiyle daha da öne çıktı. Bu dizide 3 sene boyunca Songül karakterine hayat verdi.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.