Halka Dizi Oyuncuları

Geçtiğimiz günlerde TRT1’de yayın hayatına başlayan Halka dizisi, o hafta tüm dizilerin yayında olmama avantajıyla iyi bir açılış yaptı. Başrollerini Hande Erçel, Serkan Çayoğlu, Kaan Yıldırım, Ahmet Mümtaz Taylan ve Nazan Kesal’ın paylaştığı dizi, farklı hikayesi ve polisiye tarafıyla izleyicilerin dikkatini çekmeyi başardı. Salı akşamları güçlü rakipleriyle mücadele edecek olan Halka dizisinin oyuncularını biraz yakından tanıyalım…

Serkan Çayoğlu (Cihangir Tepeli)

Kiraz Mevsimi dizisiyle oyunculuğa adım atan Serkan Çayoğlu, 31 Mayıs 1987 yılında Almanya’da dünyaya geldi. Oyunculuktan önce modellikle yakından ilgilense de eğitimini Erlangen Üniversitesinde Ekonomi bölümünde tamamladı. Uzun yıllar ardından Türkiye’ye döndü ve peş peşe Kiraz Mevsimi, Zeytin Tepesi, Hayatımın Aşkı ve Börü gibi yapımlarda rol aldı.

Hande Erçel (Müjde Akay)

24 Kasım 1993 Bandırma doğumlu olan Hande Erçel, ilk olarak Azerbaycan’da bir güzellik yarışmasına katıldı ve ikinci oldu. Sonrasında ufak tefek rollerde yer alsa da Güneş Kızlarında canlandırdığı Selin karakteriyle büyük çıkış yakaladı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Geleneksel Türk Sanatlar bölümünde eğitim görmeye devam eden oyuncu, Aşk Laftan Anlamaz ve Siyah İnci gibi dizilerde başrolde yer aldı.

Kaan Yıldırım (Kaan Karabulut)

24 Aralık 1986 senesinde İstanbul’da doğan oyuncu, İngiltere’de Londra Brunel Üniversitesinde Pazarlama Bölümünde okuduktan sonra Atölye Craft’da Kamera Önü Oyunculuk eğitimi aldı. 2013 yılında Kayıp dizisiyle oyunculuğa adım atan Kaan Yıldırım, Ulan İstanbul, Adı Mutluluk, Kalbim Yangın Yeri, Klavye Delikanlıları ve İnsanlık Suçu gibi birçok yapımda kendisini gösterdi.

Hazal Subaşı (Bahar Berkes)

2 Mayıs 1995 yılında doğan Hazal Subaşı, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Halkla İlişliler ve Reklamcılık bölümünde okumaktadır. 2015 yılında katıldığı Miss Turkey yarışmasında 3. olan Subaşı, Adını Sen Koy dizisinde ilk başrolünü oynadı. Bu yıl içinde yayınlanan Bir Umut Yeter dizisinde Tolgahan Sayışman ile partner olan oyuncu, dizinin sona ermesiyle birlikte Halka’nın kadrosuna dahil oldu.

Nazan Kesal (Hümeyra Karabulut)

Son olarak Fazilet Hanım ve Kızları dizisiyle adından söz ettirmeyi başaran başarılı oyuncu Nazan Kesal, 28 Mart 1969’da Manisa’da doğdu. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro – Oyunculuk bölümü mezunu olan Kesal, kariyerine birçok dizi ve film sığdırdı. En akılda kalan işleriyse Aşk ve Ceza, Kayıp Şehir, Bugünün Saraylısı, Delibal ve Fazilet Hanım ve Kızları gibi yapımlar oldu.

Ahmet Mümtaz Taylan (Cemal Sandıkçı)

12 Aralık 1965 Ankara doğumlu olan sevilen oyuncu, H. Ü. Ankara Devlet Konservatuvar Tiyatro Bölümünden 1989 yılında mezun oldu. En iyi oyuncu dalında ödülleri bulunan Ahmet Mümtaz Taylan, 2012 yılında rol aldığı Leyla İle Mecnun dizisiyle genç nesil tarafından da takip edilmeye başladı. Sonrasında Ben de Özledim, Kelebeğin Rüyası, Hayat Şarkısı, Daha ve Ölümlü Dünya gibi popüler birçok yapımda rol aldı.

Yazar: Funda

#ufaktefekcinayetler

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

30 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.