• Editör

  • 256

  • 23 Aralık 2018

  • 0

  • 2

Erkenci Kuş Dizi Oyuncuları

Son dönemin romantik – komedi türündeki en iyi yapımlarından biri olarak gösterilen Erkenci Kuş, yaz sezonunda başlasa da kalıcı olmayı başardı. Demet Özdemir ve Can Yaman’ın başrollerini paylaştığı dizi, bir süre önce kendi türünde en iyi dizi ödülünün de sahibi oldu.

Can Yaman (Can)

8 Kasım 1989 doğumlu Can Yaman, İtalyan Lisesi mezunudur. Üniversite eğitimi olarak Yeditepe Üniversitesi hukuk bölümü mezunu olsa da o oyunculuğu seçti. İlk olarak Gönül İşleri dizisiyle kamera karşısına geçti ve sonrasında İnadına Aşk, Hangimiz Sevmedik ve Dolunay dizilerinde rol aldı.

Demet Özdemir (Sanem)

26 Şubat 1992 senesinde Kocaeli’nde doğan genç oyuncu, 2013 yılında yayınlanan Sana Bir Sır Vereceğim dizisiyle tanınmaya başladı. Dans alanında eğitimler alan oyuncu, birçok ünlünün klibinde dans etti. Kariyerine oyunculuk yaparak devam etme kararı alan Demet Özdemir, Çilek Kokusu, Kurt Seyit ve Şura ve No:309 gibi dizilerde kendisini gösterdi.

Öznur Serçeler (Leyla)

1987 Kayseri doğumlu genç oyuncu, Bilkent Üniversitesi M.S.S.F.’de Stilliana Stravreva’nın sınıfında burslu olarak eğitim gördü. Oyunculuğa Kumru dizisiyle başladı ve sonrasında Hayat Devam Ediyor dizisinde Mina karakterini canlandırdı. Sinemada ise Karışık Kaset, Her Şey Aşktan ve Aşk Bu Mu gibi filmlerde rol aldı.

Birand Tunca (Emre)

5 Ekim 1990’da İstanbul’da doğan Birand Tunca, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü mezunudur. İlk oyunculuk deneyimini Diriliş Ertuğrul dizisiyle yaşadı. Hemen ardından Aşk Laftan Anlamaz ile Babam ve Ailesi gibi dizilerde yer aldı.

Tuğçe Kumral (Deren)

19 Mart 1983 yılında İzmir’de dünyaya gelen Tuğçe Kumral, eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk bölümünde tamamladı. İlk kez başrolünde Tuba Büyüküstün’ün olduğu Gönülçelen dizisiyle kamera karşısına geçti. Dizinin sona ermesiyle Her Şeye Rağmen, Yasak, Evlat Kokusu ve Kalp Atışı gibi dizilerde kendisini gösterdi.

Ali Yağcı (Osman)

1990 senesinde Balıkesir’de doğdu. Modellik yaparak sektöre adım atan Ali Yağcı, birçok reklam filminde rol aldı. Oyunculuk eğitimi aldıktan sonra Umut Apartmanı, Seviyor Sevmiyor ve Adını Sen Koy gibi yapımlarda yer aldı.

Sevcan Yaşar (Aylin)

1990 İzmir doğumlu olan Sevcan Yaşar, Miss Model Of Turkey yarışmasında birinci oldu. Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nü bitirdikten sonra İstanbul’a geldi ve Yeditepe Üniversitesi’nde Tiyatro bölümünde eğitim almaya başladı. Aramızda Kalsın dizisiyle oyunculuğa başladı ve Kayıp Şehir, Böyle Bitmesin ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi birçok dizide çeşitli karakterler canlandırdı.

Anıl Çelik (Ceycey)

1 Ocak 1988’de Ankara’da doğan oyuncu, Beykent Üniversitesi Oyunculuk bölümünden mezun oldu. 2006 senesinde profesyonel olarak oyunculuk yapmaya başladı ve ağrılıklı olarak komedi yapımlarında rol aldı. Unutulmaz, Al Yazmalım, Seni Bana Yazmışlar ve Çilek Kokusu, en çok hatırlanan dizilerinden bazıları.

Cihan Ercan (Zebercet)

25 Mayıs 1984 Ankara doğumlu olan Cihan Ercan, Ankara Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. 2007 yılında oyunculuğa başlasa da herkes onu Leyla İle Mecnun dizisindeki Hidayet rolüyle tanıdı. Bu dizinin ardından komedi rollerin aranan ismi haline geldi. Sonrasında Ben de Özledim, Kara Bela, Deliha, No:309 ve Kaçma Birader gibi başarılı yapımlarda rol aldı.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.