• Editör

  • 4.675

  • 17 Ocak 2018

  • 0

  • 20

Emlakçı Nihal – Duygu Akdeniz Kimdir?

Her bölüm az da olsa görmeye alıştığımız, görüntüsüyle sarmaşığın kadınlarıyla yarışabilecek seviyede olan Emlakçı Nihal rolünü Duygu Akdeniz canlandırıyor. Ev arayanların yardımcısı, Merve ne derse o şeklinde hareket eden emlakçı karakteri, ilerleyen bölümlerde büyüyebilecek rollerden biri. Kendisini belki ilk defa bu diziyle tanımış olabilirsiniz. Ya da yüzü bir yerlerden tanıdık gelebilir. Peki, çok fazla oyunculuk geçmişi bulunmayan Duygu Akdeniz aslında kimdir?

Emlakçı Nihal Kimdir?

12 Haziran 1986 doğumludur. Asıl mesleği modelliktir. İzmir’de doğup büyüyen güzel model, Celal Bayar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Ancak modellik yaparak meslek hayatına atılmayı tercih etti ve ara ara sunuculuk da yaptı.

Oyunculuk ve diksiyon eğitimlerini tamamladıktan sonra ekran önünde işler yapmaya karar verdi. Bu süreçte ünlü moda prodüktörü Uğurhan Akdeniz ile evlendi. Bir yandan modelliğe devam ederken aynı zamanda dizilerde de konuk oyuncu olarak yer almaya başladı. Ama herkes onu 2013 yılında yayınlanan Kenan Doğulu’nun Aşka Türlü Şeyler şarkısının klibi ile tanıdı. Bütün bunların yanı sıra moda yazarlığı da yapan Duygu Akdeniz, rol aldığı klip sayesinde yerli Julia Roberts olarak anılmaya başladı. En önemli rolünü bir dönem Star TV’de yayınlanan, başrolünde Kadir İnanır’ın yer aldığı İzmir Çetesi dizisinde canlandırdı. Burada Tuğçe rolünü oynadıktan sonra TRT1’de yayınlanan Yol Ayrımı dizisinde de küçük bir rol üstlendi.

Uzun süre dizilerde yer almayıp modelliğe ağırlık verdi ve son olarak Ufak Tefek Cinayetler dizisiyle yeniden kamera karşısına geçti.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.