• Editör

  • 1.992

  • 2 Ağustos 2018

  • 0

  • 9

Edip’i Kim Öldürdü?

Haziran ayında sezon finali yaparak ekrana kısa bir mola veren Ufak Tefek Cinayetlerin yeni sezonu dört gözle bekleniyor. Koca bir yıl boyunca ölen kişinin kim olduğunu öğrenebilmek için bekledik durduk. Şimdi de camdan düşerek hayatını kaybeden Edip’in katilinin kim olduğu büyük merak konusu oldu. Herkesin intikam almak ve canını yakmak istediği kişiler arasında nedense Edip hiç göze çarpmıyor. Peki, Edip camdan yanlışlıkla mı düştü? Eğer biri ittiyse onun hayatına son veren kişi kim olabilir?

Edip karakterini canlandıran Selim Bayraktar, hikaye gereği ölerek diziden ayrıldı. Dizinin ilk bölümünden beri bir cinayetin olduğu bilinse de ölen kişinin kim olduğu gizemini hep korumuştu. Yönetmenin açıklamasına göre bu durumun en başından tasarlanmadığı, dizinin gidişatına göre karar verildiği öğrenildi.

Katil ARZU Çıktı!

Edip’in düştüğü sahnede dizinin ana karakterlerinin hepsi odada bulunuyordu. Koca bir sezon onu kimin ittiğini bilmiyorduk. Bunu 2. Sezonun ilk bölümünde öğreneceğiz derken 38. bölümde nihayete erdik. O an oradaki kavgada adı bile geçmeyen birinin öldürülmesi kafaları iyice karıştırmıştı. Edip’in kavgayı durdurmak için çabalarken yanlışlıkla düştüğü gibi fikirler tahminler arasında yer alıyor.

Edip’in can dostu Oya’nın bu cinayetle bir ilgisi olmadığını biliyoruz. Dikkatleri üzerine çeken tek isim Merve olmuştu. Kasıtlı ya da istemeden bu olayda parmağı olduğu iddia edildi. Daha önceden can sister’ı Pelin’le birlikte Tunç hocayı ormanda ittiklerini hatırlayınca bu fikir hiç de mantıksız gelmedi. Ama son bölümde gördük ki Edip’i öldüren kişi Arzu çıktı. Ancak sebebini hala bilmiyoruz. Aynı zamanda şamdanla vuran ve pencereden itenin farklı kişiler olduğu söyleniyor. Edip, öyle ya da böyle hayatını kaybetti ve dizideki yolculuğu son buldu. Ama onun ölümü herkesin hayatını derinden etkileyecek ve yeni sezonda da adından sıkça bahsettirerek kendisini unutturmayacak diyebiliriz.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.