• Editör

  • 2.813

  • 23 Nisan 2018

  • 0

  • 4

Doktor Elif – Sezin Akbaşoğulları Kimdir?

Merve’nin yeni planı sayesinde diziye dahil olan Doktor Elif karakteri, daha şimdiden merak konusu oldu. Oya’nın fakülteden arkadaşı olan Elif’in ona karşı geçmişten gelen bir nefreti de vardır. Bu nedenle Merve’nin teklifini düşünmeden kabul eder ve hem kendinin hem de Merve’nin intikamını almak için hamlelerini yapmaya başlar. Daha önce dizide kısaca adı geçen ve Ufak Tefek Cinayetlerin yeni karakterlerinden biri olan Elif’i ünlü oyucu Sezin Akbaşoğulları canlandırıyor. Ekranda birçok dizide seyrettiğimiz başarılı oyuncuyu hangi işleriyle hatırlıyoruz?

22 Nisan 1981 İzmir doğumlu olan Sezin Akbaşoğulları, babasının işi yüzünden sık sık şehir değiştirse de daha çok Ankara’da yaşamıştır. Liseden sonra da Ankara’dan ayrılmayarak Bilkent Üniversitesinde Tiyatro bölümünde okumaya başlamıştır. Okul döneminde tiyatro oyunlarında oyunculuk yapsa da kamera önü oyunculuğuna 2000 senesinde Bizim Evin Halleri dizisiyle başladı.

2003 yılında mezun olduktan sonra Bir Aşk Hikayesi ve Gülizar adında iki televizyon filminde oyunculuk yaptı. En büyük çıkışını ise Beyaz Gelincik dizisiyle yakaladı. Farklı güzelliğiyle herkesin dikkatini çekmeyi başaran oyuncu, o dönemin en popüler dizisinde Ceren Aslanbaş karakterini canlandırdı. Dizi bittikten sonra hiç ara vermeyen Sezin Akbaşoğulları, peş peşe Eylül, Sır Gibi ve Derdest dizilerinde rol aldı.

Cesur ve Güzel ile Behzat Ç’de de oynadı!

2008 yılına geldiğimizde hikayesiyle çok konuşulan O… Çocukları filminde Meryem karakterini canlandırdı. O yıl daha çok sinema filmlerine ağırlık veren oyuncu, 2010 yılında Küstüm Çiçeği dizisiyle ekranlara geri döndü. Hemen ardından Sen De Gitme dizisinde boy gösterse de Behzat Ç.’nin 3. Sezonunda Eylül karakteriyle diziye dahil olmasıyla birlikte yeniden öne çıkmaya başladı. 2014 yılında yayınlanan ve ömrü kısa süren dizilerden biri olan Ah Neriman ile yeniden düşüşe geçmeye başlasa da Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku filmiyle yeniden kendinden söz ettirmeye başladı. 2016 yılında yine Ay Yapım imzası taşıyan Cesur Ve Güzel dizisinde Cahide Korludağ karakterine hayat verdi.

Geçtiğimiz yıl internet dizilerinden biri olan Fi’de de küçük bir de rol üstlenen oyuncu, o yılın sonlarına doğru yayınlanan Babamın Günahları dizisinde de yer aldı. Son olarak Ufak tefek Cinayetler dizisinde Doktor Elif olarak karşımıza çıkan Sezin Akbaşoğulları, aynı zamanda rol aldığı Kavşak filmiyle 17. Adana Altın Koza Film Şenliğinde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi oldu.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.