• Editör

  • 386

  • 19 Ocak 2018

  • 0

  • 2

Dizinin Konusu

Star TV’nin en başarılı dizilerinden biri olan Ufak Tefek Cinayetler, yayınlandığı gün itibariyle güçlü rakiplerine rağmen reytinglerde istediği başarıyı yakalayan dizilerden biri oldu. Başrollerini Gökçe Bahadır, Aslıhan Gürbüz, Bade İşçil, Tülin Özen, Mert Fırat ve Selim Bayraktar gibi isimlerin paylaştığı dizi, daha başlamadan çok konuşuldu. Özellikle konusuyla öne çıkan dizi, uyarlama mı değil mi gibi sorulara maruz kaldı.

Meriç Acemi’nin senaryosunu yazdığı Ufak Tefek Cinayetler, yaşanan bir cinayetin ardından olayın çözülebilmesi için şüphelilerin bir yıl önceki hayatlarına odaklanıyor. Dizinin esas kadınlarından biri olan Merve Aksak’ın evinde verdiği partide bir kişinin pencereden düşerek hayatını kaybetmesiyle başlayan dizi; ölen kim, öldüren kim sorularını yanıtsız bırakıyor ve izleyicilerin teoriler üretmesine izin veriyor. Olayın ardından partideki görgü tanıklarının ifadeleri alınırken, en önemli karakterlerin olaydan etkilendikleri için ifadelerine başvurulamıyor ve böylelikle katilmaktul bilmecesi gizemini korumaya devam ediyor.

Ayrılmaz 4 Liseli!

Merve, Oya, Pelin ve Arzu, lise zamanlarında ayrılmaz 4’lü gibi gözükseler de aslında işin aslı bambaşkadır. Özellikle Oya, bu gerçeği çok acı bir şekilde öğreniyor. Geriye kalan 3’lüyse 20 yıl boyunca hiç ayrılmadan sahte arkadaşlarını sürdürürler. Evlenip çoluk çocuğa karışarak meşhur Sarmaşık sitesinde kendilerine muhteşem hayatlar kurmayı başarmışlardır. Ancak yıllar sonra Oya’nın geri dönmesiyle işler hiç de eskisi gibi olmayacaktır. Başlarda hiç bir şey olmamış gibi davranılsa da 1996 yılında Oya’nın bütün yaşamını etkileyen acı olayın ortaya çıkması ve Sarmaşık’ta kimsenin aklına gelmeyecek kişilerin birbirine aşık olması, herkesin hayatını tamamen değiştirecektir.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.