• Editör

  • 8.231

  • 27 Ocak 2018

  • 0

  • 15

Dizi Müzikleri

Her bölüm izleyicisini heyecanlandırmayı başaran Ufak Tefek Cinayetler, birçok bölümünde yer verdiği şarkılarıyla da büyük beğeni topluyor. Dizinin genel soundtrack’lerini Cem Öget yapıyor. Genç müzisyen popüler dizilerden biri olan Fİ’nin de müziklerini üstleniyor.

İlk bölümden itibaren çalan ama daha önce hiç duyulmamış olan bazı şarkılar dizinin temel müziklerinden olmaya başladı. 1. Bölüm ve sonrasında sık sık kullanılan “Maktul” şarkısını Dicle Olcay seslendiriyor. Merve’nin cheesecake yaparken çalan ve sonrasında hep duymak istediğimiz adını “Ufak Tefek Cinayetler” zannettiğimiz “Yaralı Ruhlar Bahçesi” şarkısı, bir süre önce kliplenerek daha çok dinlenmeye başladı. Model grubunun tüm şarkılarında imzası bulunan Can Temiz’in söz ve müziğini yaptığı şarkıyı Fırat Ağacık seslendiriyor.

Dizide yerli – yabancı ayırt etmeden birçok güzel şarkı çalıyor. Issız Adam filmi ile özdeşleşen Michel Fugain – Une Belle Historie şarkısını 4. Bölümde dinlemiştik. Dizide çalan en sevilen parçalardan biri de şüphesiz Ceza – Sus Pus oldu. O sahneye daha iyi şarkı düşünülemezdi. 7. Bölümde ise LP’nin popüler şarkısı Lost On You ile Oya’nın rüyasına şahit olduk. 8. Bölüme geldiğimizde Mehmet’in pişmanlığı, usta müzisyen Müslüm Gürses’in Sorma şarkısıyla çok iyi yansıtılmıştı. Son bölümlerde daha duygusal şarkılar kullanılmaya başlandı. 9. Bölümde Gripin’in yeni albümünden Sor Bana Sor, 13. Bölümde ise Nilipek’in Havada Bir Hinlik Var şarkısına yer verildi.

Dicle Olcay – Maktul

Fırat Ağacı – Yaralı Ruhlar Bahçesi

Michel Fugain – Une Belle Historie

Ceza – Sus Pus

LP – Lost On You

Müslüm Gürses – Sorma

Gripin – Sor Bana Sor

Nilipek – Havada Bir Hinlik Var

Bonus:

Dizide kullanılan iki fon müziği yabancı klasik müziklerden alıntıdır.

Adam Saunders, Mark Cousins, Otto Sieben – Romancing The Past

Otto Sieben, Underneath: Cinematic Drama (Torn from the heart)

 

 

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.