• Editör

  • 4.152

  • 14 Ocak 2018

  • 0

  • 9

Dizi Kadrosu

Yayın hayatına başladığı günden bu yana büyük ilgi gören Ufak Tefek Cinayetler dizisinin oyuncuları da büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Birçok oyuncuyu bazı dizilerden hatırlıyorken, bazılarını ise ilk defa bu diziyle tanımaya başladık. Oyuncuların gerçek isimleri ve daha önce rol aldıkları dizileri bir hatırlayalım…

Mert Fırat ( Serhan Aksak)

38 yaşındaki oyuncu, bu zamana kadar başarılı birçok yapımda yer aldı. Binbir Gece, Kapalıçarşı, İntikam gibi dizilerin yanı sıra, Başka Dilde Aşk, Beni Unutma, Kelebeğin Rüyası ve Son Umut gibi filmlerde de rol alarak şuanda herkesin yakından takip ettiği oyunculardan biri haline geldi.

Gökçe Bahadır (Oya Toksöz)

Güzel oyuncu ilk olarak Hayat Bilgisi dizisinde canlandırdığı Törpü Yeliz karakteriyle tanındı. En büyük şöhreti ise 5 sezon süren Yaprak Dökümü dizisiyle yakaladı. Hemen ardından birbirinden farklı rollerde boy göstererek her rolü oynayabileceğini ispatladı. 15 yıllık kariyerinin arasında Kayıp Şehir, Aramızda Kalsın ve Hatırla Gönül gibi diziler yer alıyor.

Aslıhan Gürbüz (Merve Aksak)

1983 doğumlu oyuncu, birçok dizi ve film projelerinde rol aldı. Gonca Karanfil dizisiyle ilk televizyon deneyimini yaşadı. Daha sonra Bir Bulut Olsam, Yahşi Cazibe ve Muhteşem Yüzyıl Kösem gibi başarılı dizilerde rol alsa da Ufak Tefek Cinayetler dizisi onun için dönüm noktası oldu.Bade İşçil (Pelin)

Türk dizi tarihinde önemli bir yeri bulunan Ezel’de Şebnem karakterine hayat verse de, herkes onu Kuzey Güney dizisinde canlandırdığı Banu karakteriyle tanıdı. 3 yıl süren evliliğinin ardından eşinden ayrılan güzel oyuncunun Azur adında bir oğlu bulunuyor.

Tüliz Özen (Arzu)

İskenderun doğumlu 38 yaşındaki oyuncu, dizilerden çok sinema filmlerinde rol aldı. Bunlar arasında Pek Yakında, Bal, Mavi Dalga, Süt gibi filmler bulunurken aynı zamanda tiyatroyla da yakından ilgileniyor. Arzu karakterinden önce internet dizilerinden biri olan Masum’da rol alarak daha da tanınmaya başladı. Ayrıca bu dizi, Serhan’ı canlandıran Mert Fırat’la Tülin Özen’in birlikte rol aldıkları 3. Dizi. (Kapalıçarşı, Aşk ve Gurur, Ufak Tefek Cinayetler)

 

Ferit Aktuğ (Taylan)

Dizinin en sevilen fırlama karakterlerinden birini canlandıran Ferit Aktuğ, ilk olarak Kampüsistan adında gençlik dizisiyle oyunculuğa başladı. Daha sonra uzun yıllar süren Kavak Yelleri dizisinde Metin karakterine hayat verdi. 2013 yılında Aramızda Kalsın dizisinde Gökçe Bahadır ile birlikte aynı dizide rol aldı. Taylan karakterinden hemen önce ise Kördüğüm dizisinde tamirci Genco rolünü canlandırdı.

Selim Bayraktar (Edip Hoca)

Hepimiz onu Muhteşem Yüzyılda canlandırdığı Sümbül Ağa rolüyle tanısak da, kendisi uzun yıllardır devlet tiyatrolarında görev alıyordu. Irak asıllı Kerkük doğumlu oyuncu, dizi bittikten sonra Burak Öçivit ve Fahriye Evcen ile birlikte Aşk Sana Benzer filminde rol aldı. Birkaç filmde daha rol aldıktan sonra en son Mahsun Kırmızıgül’ün filmi olan Vezir Parmağında yer aldı.

Yıldıray Şahinler (Mehmet)

İstanbul şehir tiyatrolarında yıllardır görev yapan oyuncu, bazı dizilerde küçük rollerde yer alsa da, Show TV’de yayınlanan İçerde dizisiyle büyük bir şöhret yakaladı. Alyanak karakteri onun miladı olsa da eşini aldatan Mehmet karakteri de bir o kadar konuşuldu. 49 yaşındaki Yıldıray Şahinler, aynı zamanda evli ve bir çocuk babasıdır.

Duygu Sarışın (Burcu)

Dizinin en antipatik karakterlerinden biri olan Pilates hocası Burcu, Duygu Sarışın’ın tanınmasında önemli bir yere sahip. Yıldıray Şahinler gibi o da İçerde dizisiyle ünlenmeye başlayan isimlerden biri oldu.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.