Diriliş: Ertuğrul Hangi Gün? Saat Kaçta? Hangi Kanalda?

TRT1’in en uzun ömürlü dizisi Diriliş: Ertuğrul, 2014 yılından beri izleyici kitlesini hiç kaybetmeyen yapımlardan biri oldu. Metin Günay’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, Mehmet Bozdağ’ın hem senaryosunu yazdığı hem de yapımcılığını üstlendiği dizi, 5. Sezonuyla Çarşamba akşamları saat 20.00’da hala soluksuz izleniyor. Kayi boyu Ertuğrul’un önderliğinde olduğu tapınak şövalyelerinin Bizans ile Moğollara karşı verdiği mücadelenin anlatıldığı dizinin müziklerini ise Alpay Göltekin yapıyor.

Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, İlker Aksum, Hande Soral, Cengiz Coşkun, Didem Balçın, Nurettin Sönmez, Ayberk Pekcan ve Kayra Şenocak gibi isimlerin yer aldığı Diriliş: Ertuğrul, aldığı reyting oranlarıyla ülkemizde en çok izlenen dizilerden biri olmayı başardı. Her sezon bu oranları ikiye katlayan dizi, sadece Türkiye’de değil 85’den fazla ülkede de yayınlanarak kendisini ispatlamayı başardı.

Önümüzdeki yıl dizinin devamı olarak Diriliş: Osman şeklinde devam edecek olan dizinin ana karakterini canlandıran Engin Altan Düzyatan da böylelikle projeden ayrılmış olacak. 2019 – 2020 yılları arasında yayınlanacak olan Diriliş: Osman dizisinde başrolü Burak Özçivit canlandıracak.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.