Diriliş: Ertuğrul Dizi Oyuncuları

Çarşamba akşamları yayınlanan ve TRT1’nin en dikkat çeken yapımlarından olan Diriliş: Ertuğrul, 5. Sezonuyla yayınlanmaya devam ediyor. 5 yıldır ekranda kalmayı başaran dizi, daha uzun bir süre daha devam edecek gibi duruyor. Başrolünde Engin Altan Düzyatan’ın yer aldığı dizinin kadrosunda Hande Soral, Cengiz Coşkun ve Hülya Darcan gibi isimler de bulunuyor.

Engin Altan Düzyatan (Ertuğrul Bey)

26 Temmuz 1979 İzmir doğumlu olan başarılı oyuncu, Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümünden 2011 yılından mezun oldu. Kenter tiyatrosunda çalıştıktan sonra birçok dizi ve filmde rol almaya başladı. 2012’de Bir Avuç Deniz filmindeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanan Engin Altan Düzyatan, 2014’de Hülya Koçyiğit’in torunu ile dünya evinde girdi.

Hande Soral (İlbilge)

2 Şubat 1987 İnegöl doğumlu Hande Soral, ilk olarak Tolga Çevik’in olduğu Komedi Dükkanı’da sahneye çıkarılarak keşfedildi. Bilgi Üniversite Psikoloji bölümü mezunu olan oyuncu, Küçük Kadınlar dizisinde Armağan karakterini canlandırarak televizyona adım attı. Daha sonra Çalıkuşu, Alev Alev, Yılanların Öcü, Evlat Kokusu ve İsimsizler gibi birçok dizide rol aldı.

Cengiz Coşkun (Turgut Alp)

29 Nisan 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu, Marmara Üniversitesi spor akademisi mezunudur. 2002’de Best Model 3.sü olunca mankenlik yapmaya başladı. Uzun süre bu alanda ilerledikten sonra Rüzgârlı Bahçe dizisiyle ilk kez kamera karşısına geçti. Hemen ardından Candan Öte, Hicran Yarası, Dağ ve Fetih 1453 gibi yapımlarda yer aldı. 2013 yılında katıldığı Survivor yarışmasıyla herkes tarafından tanınmaya başladı.

Nurettin Sönmez (Bamsı Beyrek)

1978 İstanbul doğumlu oyuncu, İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümü mezunudur. Daha sonra Can ve Arsen Gürzap oyunculuk okulundan eğitim alan Nurettin Sönmez, 2011 senesinde Mavi Kelebekler dizisiyle izleyici karşısına geçti. Sonrasında Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam, Osmanlıda Derin Devlet ve Tatar Ramazan gibi yapımlarda rol aldı.

Hülya Darcan (Hayme Ana)

27 Nisan 1951 İzmir doğumlu olan usta oyuncu Hülya Darcan, Silahları Ellerinde filmiyle sinemaya adım attı. 1971 yılında oyuncu Tanju Korel ile evlendi ve iki kızı oldu. Çocukları doğduktan sonra uzun süre oyunculuk yapmadı ve Büyük Yalan dizisiyle televizyona geri döndü. Daha sonra Tutsak, Samanyolu, Kalbim Seni Seçti ve Dila Hanım gibi dizilerde kendisini gösterdi.

İlker Aksum (Dragos)

23 Mayıs 1971 doğumlu olan İlker Aksum, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. 1985 yılında sinemaya adım atsa da herkes onu 1999 yılında yayınlanan Çarli dizisiyle tanıdı. Dizi bittikten sonra Beşik Kertmesi, Yabancı Damat, Canım Ailem, Muhteşem Yüzyıl, 20 Dakika ve Poyra Karayel gibi birçok dizide rol aldı.

Burçin Abdullah (Hafsa Hatun)

Bir dönem Star TV’de yayınlanan Üvey Baba dizisiyle üne kavuşan oyuncu Burçin Abdullah, 22 Temmuz 1987 yılında Bursa’da doğdu. Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat mezunu olan oyuncu, televizyon filmlerinin yanı sıra Fatmagül’ün Suçu Ne, Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam, Dila Hanım, Kötü Yol ve Bana Baba Dedi gibi dizilerde rol aldı.

Kayra Şenocak (Demirci Aktemür)

25 Haziran 1978 İstanbul doğumlu olan oyuncu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Kaygısızlar dizisiyle oyunculuğa adım atan Kayra Şenocak, sonrasında Böyle Mi Olacaktı, Kuzenlerim, Omuz Omuza, Arka Sokaklar ve Binbir Gece gibi sayısız yapımda oyunculuk yapmaya devam etti.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.