Çukur’un Ferhat’ı: Ahmet Şenkaya Kimdir?

Show Tv’nin sevilen dizisi Çukur, 2019’un ilk yeni bölümüyle dün akşam ekrana geldi. Uzun bir aranın ardından izleyicisiyle buluşan Çukur’un kadrosuna yeni bir oyuncunun dahil olduğunu gördük. Ferhat karakteriyle diziye katılan Ahmet Şenkaya, daha önce bazı sinema filmlerinde rol aldı. Kariyerinin daha çok başında olan genç oyuncunun rol aldığı yapımlara bir göz atalım…

Vatanım Sensin’de Rol Aldı!

1993 İzmir doğumlu olan Ahmet Şenkaya, aslen Balkan göçmenidir. Ufak yaşlarda tiyatroyla ilgilenmeye başlayan Şenkaya, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde eğitim gördü. Sonrasında Beykent Üniversitesinde Oyunculuk bölümünü bitirdi. Çeşitli reklam filmleriyle kamera önünde oyunculuk yapmaya başladı ve ilk profesyonel işi Posta Kutusu isimli bir sinema filmi oldu. Kanal D’nin büyük ses getiren dizisi Vatanım Sensin’de de rol alan Ahmet Şenkaya, geçtiğimiz yıl Bir Dilek Tut filmin kadrosunda yer aldı. Ayrıca Birol Güven’in imzasını taşıyan Dijital Esaret isimli sinema filminde de kendisini gösterdi. Son olarak Çukur dizisinde Ferhat karakteriyle karşımıza çıkan Ahmet Şenkaya’nın birkaç bölüm sonra rolünün daha da büyüyeceği tahmin ediliyor.

Yazar: Funda

#ufaktefekcinayetler

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

30 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.