Çukur Dizi Oyuncuları

Show Tv’nin fenomen haline gelen dizisi Çukur aşkları,müzikleri ve karakterleriyle kadın – erkek herkesin severek izlediği bir dizi haline geldi. Özellikle anti kahramanların büyük ilgi gördüğü Çukur’un oldukça kalabalık bir oyuncu kadrosu bulunuyor.

Aras Bulut İynemli (Yamaç)

25 Ağustos 1990 İstanbul doğumlu oyuncu, ilk olarak Arka Sokaklar dizisinde bölüm oyuncusu olarak kamera karşısına geçti. Hemen ardından Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisiyle Mete rolüyle herkesi kendisine hayran bıraktı. Sonrasında Muhteşem Yüzyıl ve Maral dizilerinde rol alsa da, 2016 yılında yayınlanan İçerde dizisiyle büyük çıkış yaptı. Sinemada ise Tamam Mıyız, Mahmut ile Meryem ve Pek Yakında gibi filmlerde rol aldı.

Ercan Kesal (İdris)

1959 Nevşehir doğumlu olan Ercan Kesal, 1984 yılında Ege Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun oldu. Uzun süre Ankara ve İstanbul’da hekimlik yaptı. İlk kez Nuri Bilge Ceylan’ın Uzak filmiyle oyunculuğa adım attı. Daha sonra 3 Maymun, Bir Zamanlar Anadolu’da, Sen Aydınlatırsın Geceyi ve Hükümet Kadın gibi filmlerde rol aldı. Ercan Kesal, aynı zamanda kendisi gibi oyuncu olan Nazan Kesal ile evlidir.

Erkan Kolçak Köstendil (Vartolu)

15 Ocak 1985 Bursa doğumlu oyuncu, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Güz Sancısı filmiyle 2008’de oyunculuk yapmaya başlayan Erkan Kolçak Köstendil, Merhamet dizisiyle öne çıkmaya başladı. Ama Ulan İstanbul dizisi sayesinde büyük bir şöhret yakaladı. Son dönemde ise Muhteşem Yüzyıl: Kösem ve Familya gibi yapımlarda rol aldı.

Rıza Kocaoğlu (Aliço)

1979 İzmir doğumlu olan Rıza Kocaoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümünden mezun oldu. Çağan Irmak’ın Bana Şans Dile filmiyle oyunculuğa adım attı. Sayısız dizi ve filmde rol alan oyuncunun en hatırlanan işleri Kuzey Güney, Karadayı, Dünyanın En Güzel Kokusu ve İçerde oldu.

Öner Erkan (Selim)

1980’de İzmir’de doğan Öner Erkan, 2002 senesinde Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümünden mezun oldu. İlk olarak sunuculuk yaparak televizyon sektörüne adım atsa da aynı yıl İstanbul Şehir Tiyatrosunda dansçı olarak görev almaya başladı. Bornona Bornova filmindeki performansıyla en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı. Yalan Dünya dizisiyle de komedide ne kadar başarılı olduğunu herkese gösterdi.

Boncuk Yılmaz (Saadet)

13 Mayıs 1981 İstanbul doğumlu oyuncu, Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olmuştur. Oyunculuğa başlamasıysa tamamen şans eseri olmuştur. Bir seyahati sırasında Ahmet Uluçay ile tanışır ve Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak filminde rol alır. Bu film ile umut veren genç kadın oyuncu ödülünü kazanır. 2013 yılında oyuncu Fethi Kantarcı ile evlenen Boncuk Yılmaz, Sıla, Haneler, Mazi Kalbimde Yaradır ve Kaygı gibi birçok yapımda rol almıştır.

Necip Memili (Cumali)

27 Mayıs 1980 senesinde Adana’da dünyaya gelen Necip Memili, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuk Bölümü mezunudur. İlk oyunculuğunu Yaprak Dökümü dizisiyle yaşadı. Hemen ardından Dila Hanım, Hanımın Çiftliği, Dolunay, Halam Geldi ve Bedel gibi birçok projede rol aldı.

Erkan Avcı (Çeto)

Diyarbakır’da 1982 yılında doğan oyuncu, Köprü dizisiyle ilk kez kamera karşısına geçti. Sonrasında Ayrılık ve Sakarya Fırat dizilerinde rol aldı. Karadayı dizisiyle herkes tarafından tanınmaya başlayan Erkan Avcı, sinemada Gişe Memuru ve Zenne filmlerinde kendisini gösterdi. Zenne filmindeki performansıyla en iyi erkek oyuncu ödülünün de sahibi oldu. Son dönemde ise Abdülhamid Han ve Cesur Ve Güzel gibi dizilerde yer aldı.

Berkay Ateş (Mahsun)

1987 İstanbul doğumlu olan Berkay Ateş’i herkes Anne dizisiyle tanısa da öncesinde Sessiz Fırtına, Mavi Gözlü Dev, Karadayı, Analar ve Anneler ve İstanbul Sokakları gibi birçok yapımda rol aldı. 2015 yılında umut veren genç erkek oyuncu ödülünü kazandı. İki arkadaşıyla beraber Tiyatro D22’i kuran Berkay Ateş, hem yönetmenlik yapıyor hem de oyun yazarlığında kendisini geliştiriyor.

Kubilay Aka (Celasun)

1995 İstanbul doğumlu olan genç oyuncu, ilk olarak Vatanım Sensin dizisiyle oyunculuk yapmaya başladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havaalanı Yönetimi mezunu olan Kubilay Aka, çalıştığı havaalanında keşfedildi. Dizi final yapmadan ayrılmaya karar veren oyuncu, Cem Yılmaz’ın son filmi Arif V 216’da rol aldı. Şuanda Çukur’da Celasun karakterine hayat vermeye devam ediyor.

İrem Altuğ (Ayşe)

15 Eylül 1982’de İstanbul’da doğan İrem Altuğ, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarından mezun olmuştur. 20’den fazla yapımda rol alan oyuncunun en bilinen işleri arasında Mutluluk, Vazgeç Gönlüm, Kayıp Aranıyor ve Nar gibi yapımlar yer alıyor. İrem Altuğ, ayrıca geçtiğimiz yıl internet dizisi olan ve başrolünde Haluk Bilginer’in olduğu Masum dizisinde rol almıştır.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.