• Editör

  • 1.062

  • 25 Mart 2018

  • 0

  • 4

Çekim Hataları

Dizilerin kamera arkasında birçok ekip yer alsa da, bazı sahnelerin birden fazla tekrar edilmesi ufak hatalara neden olabiliyor. Çoğu zaman ters tutulan telefonlar, aynadan görünen kameralar, aynı figüranın birden fazla sahnede rol alması gibi komik hatalara seyirci kalabiliyoruz. Her dizide mutlaka karşılaştığımız gözden kaçan çekim hataları, ne yazık ki Ufak Tefek Cinayetlerde de bulunuyor. İzlerken hiç fark etmediğiniz, bu kadar da olmaz dedirten birden fazla hatayı sizler için araştırdık.

Serhan’ın Telefonla İmtihanı

Dizinin daha ilk bölümünde göze batan bir hata yaşandı. Serhan, kalp krizi geçiren adama yardım etmek için ambulansı ararken telefonu ters tutuyordu. Serhan’ın bu hareketini olayın heyecanına bağlayarak görmezden geliyoruz.

Merve’nin Şekil Değiştiren Şalı

Merve, çalan kapıyı açmaya gittiğinde şalı boynuna kadar kapalıyken, başka açıdan çekilen sahnede şal aniden açılıyor.

Kendi Kendine Islanan T-shirt

Oya, Merve yüzünden çıldırıp, mutfağı dağıttığı sahnede masadaki her şeyi deviriyor ve üstü ıslanıyor. Ancak üzerinde ufak bir su detayı olan Oya’nın iki saniye sonra t-shirt’ünün büyük bir bölümünün ıslandığı göze çarpıyor.

Yer Değiştiren Çiçek

Sarmaşık’ın kadınlarının Merve’yi ziyarete geldiği sahnede orta masada duran çiçek, birdenbire yer değiştiriyor ve başka bir masada duruyor.

Geri Gelen Saat ve Kemer

Birçok izleyicinin gözünden kaçmayan bu hatayı paylaşmamak olmaz. Serhan, yılbaşı gecesinde tutuklanıp karakola götürüldüğünde ilk olarak saat, cüzdan ve kemer gibi eşyalarını bir kutuya bırakıyor. Odadan çıktığında saati kolunda, kemeri ise belindeydi.

İki Defa Çıkarılan Gözlük

Serhan’ın sarhoş olarak Oya’nın evine geldiği bölümün final sahnesinde ilginç bir gözlük olayı yaşandı. İlk sahnede Oya gözlüğünü çıkarıyor. Sonraki sahnede gözlük hala gözünde derken, tekrardan çıkarıyor ve rafa bırakıyor.

Buzdolabını Kapatamayan Nilay

Nilay, mutfağa gelerek buzdolabından bir şeyler alıyor ve dolabı kapattığı ilk fotoğrafta açıkça görülüyor. Diğer sahnede dolabın kapağı hala açık duruyor ve Nilay yeniden kapatıp mutfaktan çıkıyor.

Mila’nın Adını Yanlış Söyleyen Öğretmen

Yangın sahnesinin olduğu bölümde Mila ve arkadaşları grup halinde okula giriyorlar. Öğretmen Mila demesi gerekirken onun yerine onu canlandıran minik oyuncunun kendi adı olan “Lavinya” şeklinde sesleniyor.

Görüntüye Giren Mikrofon

Edip’in Oya’ya geldiği sahnede davetsiz bir misafir daha kadraja giriyor. Boom’u tutan arkadaşın kolu ağrımış olacak ki mikrofon bir anda ikilinin başında beliriveriyor.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.