Çarpışma Dizi Oyuncuları

Son dönemin en yeni ve iddialı yapımlarından biri olarak gösterilen Çarpışma, ilk bölümüyle oldukça konuşulan dizilerden biri oldu. AyYapım imzası taşıyan dizi, güçlü oyuncu kadrosuyla da öne çıkmayı başardı. Özellikle Kıvanç Tatlıtuğ’un oyunculuk performansıyla adından söz ettiren Çarpışma dizisinde Elçin Sangu ve Onur Saylak gibi isimler de rol alıyor.

Kıvanç Tatlıtuğ (Kadir)

27 Ekim 1983’de Adana’da dünyaya gelen Kıvanç Tatlıtuğ, 2002 yılında katıldığı Best Model of Turkey yarışmasıyla adından söz ettirdi.Yarışmadan önce profesyonel olarak basketbolla ilgilendi. 2005 yılında ilk dizisi Gümüş’te başrolde yer aldı. Hemen ardından Menekşe İle Hail dizisiyle kariyerinde yükselmeye başlasa da Aşk-ı Memnu dizisindeki Behlül karakteriyle fenomen haline geldi. Bu rolüyle en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı. Daha sonra Ezel, Kuzey Güney, Kurt Seyit ve Şura, Kelebeğin Rüyası, Cesur ve Güzel yapımlarıyla oyunculukta kendisini tamamen ispatladı. Ayrıca 2016 yılında ünlü stil danışmanı Başak Dizer ile nikah masasına oturdu.

Elçin Sangu (Zeynep)

Kiralık Aşk dizisiyle herkesin tanıdığı bir isim halinegelen Elçin Sangu, 13 Ağustos 1985 yılında İzmir’de doğdu. MersinÜniversitesi’nde Opera bölümü mezunu olan oyuncu, ilk olarak Öyle Bir Geçer Ki Zaman dizisiyle dikkat çekmeyi başardı. Hemen ardından Aşk Kaç Beden Giyer, BirAşk Hikayesi, Kurt Seyit ve Şura, Sevdam Alabora dizilerinde boy gösterdi.Kiralık Aşk dizisinde canlandırdığı Defne karakteri onun dönüm noktası oldu.Dizinin bitmesiyle aynı partneri Barış Arduç ile Mutluluk Zamanı filminde rolaldı. Son olarak ilk Türk vampir dizisi Yaşamayanlar da Mia karakterini canlandırdı.

Onur Saylak (Veli)

Son dönemde oyunculuğundan çok yönetmenliğiyle adından sözettiren Onur Saylak, 12 Mayıs 1977 yılında Ankara’da doğdu. Orta Doğu TeknikÜniversitesi Fizik bölümünü yarıda bırakıp Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde okumaya başladı. Ancak bu bölümü de bırakarakson olarak Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümüne girdi. Bu sürede birçoktiyatro oyununda yer alan Onur Saylak, Gönülçelen dizisiyle tanınmaya başladı.Bu dizide tanıştığı Tuba Büyüküstün’le 2011 yılında evlendi. Mavi Dalga, HayatAğacı, Rüzgarın Hatıraları ve Hatırla Gönül dizilerinde rol alan oyuncu, HakanGünday’ın romanından uyarlanan Daha filminin yönetmenliğini üstlendi. Sonolarak internet dizisi Şahsiyet’in de yönetmenliğini yaptı.

Melisa Aslı Pamuk (Cemre)

14 Nisan 1991 Hollanda doğumlu olan Melisa Aslı Pamuk, 2011 yılında katıldığı Türkiye Güzellik Kraliçesi yarışmasına birinci oldu. Hollanda’da okuduğu Amsterdam Üniversitesi Psikoloji bölümünü şimdilik donduran oyuncu, Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk dersleri aldı. İlk dizisi ise Fox Tv’de yayınlanan Yer Gök Aşk oldu. Daha sonra Kurt Seyit ve Şura ile Kara Sevda dizileriyle şöhreti yakalamış oldu.

Alperen Duymaz (Kerem)

3 Kasım 1992 Ankara doğumlu olan oyuncu, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Tatlı Küçük Yalancılar dizisiyle oyunculuğa adım attı. Acı Aşk ve Bodrum Masalı dizileriyle tanınmaya başlayan Alperen Duymaz, son olarak Çukur dizisine Emrah Komiser olarak dahil olmuştu.

Rojda Demirer (Belma)

12 Ağustos 1982’de Ankara’da doğan oyuncu, oyunculuğa ilk olarak 1994 yılında adım attı. Ağa Kızı, Candan Öte, Sevgili Dünürüm, Melekler Korusun, Geniş Aile ve Alev Alev dizilerinde rol alan Rojda Demirer, kısa sürede ekranların aranan yüzü olmayı başardı. Son yıllarda Acil Aşk Aranıyor, Kördüğüm ve Adı Efsane gibi yapımlarda yer aldı.

Hakan Kurtaş (Demir)

7 Eylül 1988 İzmir doğumlu olan genç oyuncu, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 2011 yılında Umut Veren Genç Erkek Oyuncu ödülünü kazanan Hakan Kurtaş, oyunculuğa Ezel dizisiyle adım attı. Sonrasında Bir Çocuk Sevdim ile ilk kez başrolde yer aldı. Hemen ardından Vücut, Aşk, Analar ve Anneler, Dolunay, Martıların Efendisi, 8. Gün ve Dolunay gibi yapımlarda rol aldı.

Erkan Can (Haydar)

1 Kasım 1958 yılında Bursa’da doğan Erkan Can, 1986 yılında Davacı filmiyle oyunculuğa başladı. 1992 yılında yayınlanan ve 10 yıl devam eden Mahallenin Muhtarları dizisindeki Temel karakteriyle tanınmaya başlayan oyuncu, daha sonra birçok dizi ve filmde rol aldı. Aynı zamanda seslendirme de yapan Erkan Can, sinemada Vizontele, Patron Mutlu Son İstiyor, O Şimdi Mahkum, Takva, Yazı Tura ve Müslüm gibi filmlerde yer aldı. Son dönemde ise Kara Para Aşk, Poyraz Karayel ve Dudullu Postası gibi projelerde kendisini gösterdi.

Mustafa Uğurlu (Selim)

25 Kasım 1955 Karaman doğumlu olan Mustafa Uğurlu, 1993 yılından beri oyunculuk yapmaktadır. Rıza Beyler dizisiyle kamera önü oyunculuğuna başladı ve sonrasında Ağır Roman, Asansör, Kolay Para ve Adalet Oyunu gibi birçok yapımın kadrosunda yer aldı. Son dönemde popüler işlerde yer almaya başlayan oyuncu, İşler Güçler, Galip Derviş, İçerde ve Bir Deli Rüzgar gibi dizilerle daha fazla öne çıktı. Mustafa Uğurlu, aynı zamanda kendisi gibi oyuncu olan Ahmet Uğurlu’nun kardeşidir.

Merve Çağıran (Meral)

1992 Balıkesir doğumlu olan genç oyuncu, 35,5 sanat merkezi’nde oyunculuk dersleri aldı. Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde canlandırdığı Janset karakteriyle öne çıkan Merve Çağıran, Kaçak Gelinler, Bizim Hikaye, Aşk Laftan Anlamaz, İkimizin Yerine, Fi ve Kalp Atışı gibi birçok projede rol aldı. Son olarak sinemada Kaybedenler Kulübü: Yolda filmiyle öne çıkan oyuncu, BluTV dizisi Bozkır’ın da kadrosunda yer aldı.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.