Bir Zamanlar Çukurova’nın Şermin’i: Sibel Taşçıoğlu

Bir Zamanlar Çukurova’nın öne çıkan karakterlerinden biri olan Şermin, hem kıskanç hem de hırslı bir kadın olarak her hafta karşımıza çıkıyor. Demir’in kuzeni olmasından dolayı en büyük kıskançlığını onun üzerine kuran Şermin, amcasının bütün mirasının Demir’e kalmasından sonra daha da kötü birine dönüşmüştür. Kısaca onun mal mülk için yapmayacağı şey yoktur. Oyunculuk performansıyla Şermin karakterinin inandırıcılığını arttıran Sibel Taşçıoğlu, uzun yıllardır ekranlarda birçok dizide yer aldı. Şermin rolünden öncesinde başarılı bir kariyer geçmişi bulunan oyuncunun yer aldığı yapımları biraz hatırlayalım..

28 Temmuz 1976 Bursa doğumlu olan Sibel Taşçıoğlu, İstanbul Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. 19 yaşında tiyatro yaparak oyunculuğa başlayan Taşçıoğlu’nun ilk dizisi bir dönemin popüler dizisi Çiçek Taksi oldu. Sonrasında Evdeki Yabancı, Ekmek Teknesi, Gözyaşı Çetesi, Gönül Salıncağı, Berivan, Yadigâr, Aile Saadeti ve Kapalıçarşı gibi dizilerde rol aldı. Yakın geçmişte hatırlanan işleri arasında Medcezir, Muhteşem Yüzyıl: Kösem, Kehribar ve Kızlarım İçin dizileri bulunuyor. Sibel Taşçıoğlu, ayrıca geçtiğimiz haftalarda vizyona giren ve büyük ses getiren Şampiyon filminde de rol aldı.

Yazar: Funda

#ufaktefekcinayetler

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

30 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.