Bir Zamanlar Çukurova’nın Saniye’si: Selin Yeninci

Bu yılın en iyi dönem dizisi olarak gösterilen Bir Zamanlar Çukurova’da evin hizmetlisi Saniye’yi canlandıran genç oyuncu Selin Yeninci, tiyatro geçmişi bulunan ve son dönemin gelecek vaat eden oyuncularından biri. 2013 yılından beri dizi ve sinema projelerinde rol alan Yeninci, Bir Zamanlar Çukurova ile büyük bir çıkış yakaladı. Saniye rolünden önce onu hangi rollerde izlemişiz bir hatırlayalım…

16 Ocak 1988 senesinde İstanbul’da doğan Selin Yeninci, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. 2011 senesinde mezun olduktan sonra Haluk Bilginer ile birlikte Oyun Atölyesinde Macbeth gibi çeşitli birçok oyunda yer almıştır. Tiyatroya ağırlık verdiği dönemde birçok dizide de rol alan oyuncu, ilk olarak Vicdan dizisiyle kamera karşısına geçti. Sonrasında Olur Olur ve Toz Ruhu filmlerinde rol aldı. Kaçın Kurası ve Yüz Yüze dizilerinde rol aldıktan sonra yakın zaman önce Avlu dizisine konuk oldu. Burada Merve karakterini canlandırdı. Şuanda Bir Zamanlar Çukurova’da Saniye rolünü canlandıran Selin Yeninci, bu yıl içinde Nasipse Adayız sinema filminde de kendisini gösterdi.

Yazar: Funda

#ufaktefekcinayetler

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

30 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.