Bir Zamanlar Çukurova’nın Gülten’i: Selin Genç

Dizide çiftlikte işçi olarak çalışan kadınlardan biri olan ve Yılmaz’a büyük ilgisi bulunan Gülten, Züleyha’nın kaderini belirleyen bir isim oldu. Aynı zamanda Gaffur’un kızkardeşi olan Gülten, yıllardır evlilik hayali kuran ama hiç aşkı tatmamış bir kadındır. Bu karaktere hayat veren Selin Genç, Bir Zamanlar Çukurova ile ilk kez kamera karşısına geçti. İlk olmasına rağmen gayet başarılı bir oyunculuk performansı sergileyen Selin Genç, kısa sürede izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

1 Haziran 1994 İstanbul doğumlu olan Selin Genç, Işık Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunudur. Buradan mezun olduktan sonra Dilek Sabancı Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümüne girerek oyunculuk dersleri aldı. Bir Zamanlar Çukurova dizisiyle kariyeri açısından oldukça iyi bir başlangıç yapan Selin Genç, Atv’nin en çok izlenen dizisinde Vahide Perçin, Murat Ünalmış ve Kerem Alışık gibi isimlerle aynı projede yer alma şansı yakaladı. Dizi sona erdikten sonra onu daha dikkat çeken rollerde göreceğimiz kesin..

Yazar: Funda

#ufaktefekcinayetler

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

30 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.