Bir Zamanlar Çukurova’nın Fekeli’si: Kerem Alışık

ATV’nin popüler dizisi Bir Zamanlar Çukurova’nın kadrosuna 6. Bölümde dahil olan Kerem Alışık, şimdilerde Fekeli rolüyle adından söz ettiriyor. Dizide oldukça önemli bir karakteri canlandıran Kerem Alışık, son dönemde ekranda sıkça gördüğümüz oyunculardan biri oldu. O zaman onu biraz daha yakından tanıyalım…

5 Haziran 1960 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Kerem Alışık, usta oyuncular Sadri Alışık ve Çolpan İlhan’ın oğludur. Aynı zamanda yazar Atilla İlhan’ın da yeğenidir. Kariyerinde anne ve babasının izinden giden Alışık, ilk kez Fırtınalar dizisiyle kamera karşısına geçti. Askerliğini tamamladıktan sonra tiyatroya yöneldi. Sonrasında Savaş Ay’ın yönetmenliğini üstlendiği Dansöz filmiyle sinemaya atıldı. 1992 yılında oyuncu Sibel Turnagöl ile nikah masasına oturdu. Bu evliliğinden bir oğlu oldu ve ona babasının adı Sadri ismini verdi. 5 yıl sonra bu evliliği son buldu. 2005 senesinde ise annesiyle beraber açtığı Sadri Alışık Kültür Merkezinde eğitmen olarak görev almaya başladı.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra dayısı gibi şiirle de yakından ilgilenen Kerem Alışık, bu alanda iki de kitap çıkardı. Birçok dizi ve sinema filminde yer alan oyuncu, uzun süre dizilere ara verdikten sonra 2016 yılında Kara Sevda dizisiyle ekranlara geri döndü. Ayhan rolüyle çok sevilen Kerem Alışık, bu dizide Zerrin Tekindor, Burak Özçivit ve Neslihan Atagül gibi isimlerle başrolü paylaştı. Dizinin son bulmasıyla çok fazla ara vermeden benzer bir rol olan Fekeli’yi canlandırmak üzere Bir Zamanlar Çukurova’nın kadrosuna dahil oldu.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.