• Editör

  • 146

  • 29 Aralık 2018

  • 0

  • 1

Bir Zamanlar Çukurova Nerede Çekiliyor?

ATV’nin prodüksiyon açısından en maliyetli dizilerinden biri olan Bir Zamanlar Çukurova, kısa sürede izleyicinin büyük beğenisi kazandı. TİMS&B Productions’ın yapımcılığını yaptığı dizi, özel olarak kurulan platoda çekilmeye devam ediyor.

Dönem dizilerinin en büyük zorluğu mekanın o yıla uygun şekilde hazır hale getirilmesidir. Bu nedenle son yıllarda birçok dönem projesi, özel olarak hazırlanan platoları tercih ediyor. Bir Zamanlar Çukurova da 1970’li yılları en iyi yansıtacak şekilde Adana’da kurulan bu platoda çekiliyor. 8 ayın sonunda biten çiftlik, tam 450 kişinin emeğiyle hazır hale getirildi. Çukurova’daki bu plato, her köşesiyle 70’li yılları hissettirmeyi başarıyor.

Vahide Perçin, Murat Ünalmış, Uğur Güneş, Hilal Altınbilek, Bülent Polat, Sibel Taşçıoğlu, Turgay Aydın, Selin Yeninci, Selin Genç ve Polen Emre gibi birçok isimden oluşan Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları, dizi çekimleri süresince Adana’da yaşıyor. Faruk Teber’in yönetmenliğini üstlendiği dizinin bu etkileyici senaryosunu ise Yıldız Tunç yazıyor. Ana hikayesi Days Of Heaven ( O Güzel Günler) filminden uyarlan Bir Zamanlar Çukurova, aşk için her şeyi göze alan Yılmaz ve Züleyha’nın dram yüklü hikayesini ve ailesinin geçmişini korumak adına savaş veren Hünkar’ın öyküsünü konu alıyor.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.