• Editör

  • 162

  • 7 Aralık 2018

  • 0

  • 1

Bir Zamanlar Çukurova Dizi Oyuncuları

Özel olarak kurulan set ortamıyla diğer dönem projelerinden sıyrılmayı başaran Bir Zamanlar Çukurova, kısa sürede Atv’nin en popüler dizilerinden biri olmayı başardı. Vahide Perçin, Murat Ünalmış ve Uğur Güneş gibi isimlerin rol aldığı dizi, Perşembe akşamları zirveyi kimseye bırakmıyor.

Vahide Perçin (Hünkâr)

13 Haziran 1965 İzmir doğumlu olan oyuncu, 2003 yılında Bir İstanbul Masalı dizisiyle herkesin tanıdığı bir isim haline geldi. 1991 yılında kendi gibi oyuncu olan Altan Gördüm ile evlendi ve 2013 yılında evliliğini noktaladı. Birçok tiyatro oyununda ve sinema filminde rol alan Vahide Perçin’in hem sinema hem de tiyatro dalında birçok ödülü bulunuyor.

Uğur Güneş (Yılmaz)

13 Ocak 1987 Ankara doğumlu olan Uğur Güneş, Ankara Üniversitesi oyunculuk bölümü mezunudur. Yeniden Başla, Benim İçin Üzülme, Tamam Mıyız, Urfalıyam Ezelden ve İsimsizler gibi yapımlarda rol alan oyuncu, bu diziden önce Diriliş Ertuğrul dizisindeki rolüyle oldukça öne çıkmayı başardı.

Murat Ünalmış (Demir)

23 Nisan 1981’de Kayseri’de doğan oyuncu, 2003’de KurşunYarası dizisiyle sektöre adım attı. 2006 yılında Şöhret dizisinde ilk kezbaşrolde yer aldı. Daha sonra Gecenin Kanatları ve Güneşi Gördüm gibi filmlerderol aldı. Ama Yer Gök Aşk dizisi onun için bir dönüm noktası oldu. O dönembirlikte başrolü paylaştığı Birce Akalay ile evlenen oyuncu, bir sene sonra boşandı.

Hilal Altınbilek (Züleyha)

21 Ocak 1991 İzmir doğumlu olan Hilal Altınbilek, ilk olarakDerin Sular dizisiyle oyunculuğa adım attı. Müjdat Gezen Sanat Merkezindeoyunculuk eğitimi alan oyuncu, Karagül dizisiyle herkes tarafından tanınmayabaşladı. Züleyha karakterinden önce bir Çağan Irmak filmi olan Çocuklar SanaEmanet filminde rol aldı.

Kerem Alışık (Fekeli)

5 Haziran 1960 İstanbul doğumlu olan Kerem Alışık, Fırtınalar dizisiyle oyunculuğa adım attı. Anne ve babasının oyuncu olmasındandolayı bu alanda ilerleyeceği belli olan oyuncu, annesiyle birlikte Sadri Alışık Tiyatrosunu kurdu. Burada uzun yıllardır oyunculuk dersleri veren Kerem Alışık, Fekeli rolünden önce Kara Sevda dizisinde Ayhan rolünü canlandırmıştır.

Bülent Polat (Gaffur)

8 Mart 1979 Tunceli doğumlu ola oyuncuyu herkes Gülse Birsel’in senaryosunu yazdığı Avrupa Yakası dizisindeki Şesu karakteriyle tanıdı.Dizinin ardından Los Angeles’da oyunculuk eğitimi aldı. 2011’de Türkiye’ye gerigelen Bülent Polat, Acayip, Hikayeler, Behzat Ç., İşler Güçler ve Tut Sözünü gibi birçok projede yer aldı.

Selin Yeninci (Saniye)

16 Ocak 1988 doğumlu Selin Yeninci, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. Olur Olur, Vicdan, Kaçın Kurası ve Toz Ruhu gibi yapımlarda rol alarak kariyerinde emin adımlarla ilerleyen oyuncu, son olarak Avlu dizisine konuk olmuştur.

Sibel Taşçıoğlu (Şermin)

28 Temmuz 1976 Bursa doğumlu olan oyuncu, Yadigar, EkmekTeknesi, Kapalıçarşı, Gözyaşı Çetesi ve Serçe gibi birçok dizide rol aldı. Sondönemde Medcezir ve Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizileriyle hatırlanan SibelTaşçıoğlu, bazı animasyon filmleri için seslendirme de yapmıştır.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.