Bir Aile Hikayesi Dizi Oyuncuları

9 Mart Cumartesi akşamı Fox TV’de ilk bölümü yayınlanacak olan Bir Aile Hikayesi, sıcak hikayesiyle evlerinize konuk olmaya hazırlanıyor. Amerikan yapımı ödüllü dizi This Is Us’tan uyarlanacak olan dizinin başrollerinde Songül Öden, Celil Nalçakan,  Birkan Sokullu, Olgun Toker ve Elçin Afacan gibi isimler yer alıyor. Medyapım’ın yapımcısı olduğu dizinin yönetmenliğini ise Merve Girgin üstleniyor.

Songül Öden

Gümüş dizisiyle şöhretin kapısını aralayan Songül Öden, 17 Şubat 1979 Diyarbakır doğumludur. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümünden mezun olan oyuncu, Ferhunde Hanımlar dizisiyle ilk kez kamera karşısına geçti. Tanınmasında büyük payı bulunan Gümüş dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolü paylaştı. Acı Aşk ve 72. Koğuş gibi filmlerde de rol alan Songül Öden, 2011 yılında yayınlanan Umutsuz Ev Kadınları dizisinde 3 sezon boyunca Yasemin karakterini canlandırdı. Bu rol sayesinde komedide de ne kadar başarılı olduğunu ispatladı. Sonrasında Ekşi Elmalar filminde Türkan rolüyle karşımıza çıktı. Yakın zaman önce Payitaht Abdülhamit dizisinde rol alan oyuncu, Bir Aile Hikayesi dizisinde Reyhan rolünü canlandıracak.

Celil Nalçakan

10 Haziran 1978 Sivas doğumlu olan Celil Nalçakan, Cumhuriyet Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde okumaya başladı. 7 yılın sonunda okulu bırakarak Sivas Devlet Tiyatrosu’na giriş yaptı. Aynı zamanda Balıkesir Üniversitesi’nde turizm otel işletmeciliği okumaya başlayan Nalçakan, daha sonra İstanbul’a gelerek burada eğitim almaya başladı. 2006 yılında Sıla dizisiyle kamera önü oyunculuğuna adım attı. Sonrasında Hanımın Çiftliği, Kış Masalı, Muhteşem Yüzyıl ve İntikam gibi dizilerde rol aldı. 2014 yılında yayınlanan Poyraz Karayel dizisindeki Zülfikar rolüyle büyük bir çıkış yakaladı. Hatta karakterin hikayesini anlatan Poyraz Karayel: Küresel Sermaye adında bir film bile yapıldı. Son olarak yeni dizisinde ise çok iyi bir aile babası olan Cem’e hayat verecek.

Birkan Sokullu

6 Ekim 1985 İstanbul doğumludur. Maltepe Üniversitesi Radyo TV Programcılığı Bölümünden mezun olan oyuncu, ilk olarak modellik yaptı ve bazı kliplerde rol aldı. Küçük Kadınlar dizisinde Ayaz karakteriyle oyunculuk yapmaya başladı. Daha sonra Melekler Korusun dizisinde rol aldı ve 2010 yılında yayınlanan Gossip Girl uyarlaması olan Küçük Sırlar dizisinde ilk başrol deneyimini yaşadı. Hemen ardından Uçurum, Kurt Seyit ve Şura, Hayat Şarkısı ve Yüz Yüze gibi dizilerde yer aldı. Geçtiğimiz yıl internet dizisi olarak BluTV’de yayınlanan Yaşamayanlar dizisinde bir vampiri canlandırdı. Birkan Sokullu, Bir Aile Hikayesi dizisinde ise oyunculuk yapmaya çalışan Berk rolüyle karşımıza çıkacak.

Olgun Toker

12 Mart 1988 Mersin doğumlu olan Olgun Toker, MSM Konservatuar bölümü mezunudur. 2010 yılından beri oyunculuk yapan Toker, ilk kez Saklı Hayatlar filmiyle sinemada yer aldı. Daha sonra Kurtuluş Son Durak, Hükümet Kadın, Karadayı ve Son gibi yapımlarda rol alan genç oyuncu, Benim Adım Gültepe, Şeref Meselesi ve Tatlı Küçük Yalancılar gibi ekran ömrü kısa süren dizilerde yer aldıktan sonra şeytanın bacağını kırdı. 2016 yılında yayınlanan Hayat Şarkısı dizisinde 2 sezon boyunca Almanyalı Mahir’i canlandırdı. Bu rol ile herkesin beğenisi kazandı. Hemen ardından Küçük Esnaf, Hayat Sırları, Dip ve Yol Arkadaşım 2 gibi yapımlarda rol aldı. Bir Aile Hikayesi dizisinde Mahur olarak izleyeceğimiz Olgun Toker, bu defa evlatlık olarak büyüyen, kendi ailesini kurmuş başarılı bir iş adamını canlandıracak.

Elçin Afacan

Görevimiz Komedi programıyla ekrana çıkan genç yetenek Elçin afacan, 1 Ocak 1991 İstanbul doğumludur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu olan Afacan’ın ilk dizisi İçerde oldu. Daha sonra 2017 yılında yayınlanan Deli gönül dizisinde rol aldı. Bir taraftan tiyatro yapmaya devam eden oyuncu, Bir Aile Hikayesinde kilolarıyla baş etmeye çalışan Beste karakterine hayat verecek.

İrem Sak

Yalan Dünya dizisinde canlandırdığı Tülay karakteriyle üne kavuşan İrem Sak, 9 Şubat 1986 Sivas doğumludur. İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü Mezunu olan Sak, Yalan Dünya dizisinden önce Şen Yuva ve 5’er Beşer gibi projelerde yer aldı. Diziden sonra BKM’nin İnsanlar Alemi ve Güldür Güldür işlerinde sahne aldı. Beyazperde de ise Dedemin Fişi, Dönerse Senindir, Cici Babam, Düğüm Salonu, Martı ve Ölüm Dünya gibi filmlerde rol aldı. Fox TV’nin yeni dizisi Bir Aile Hikayesinde ise Mahur’un biricik eşini canlandıracak.

Alper Saldıran

Bir kaç dizide rol almasına rağmen Melekler Korusun dizisindeki Barış karakteriyle öne çıkmayı başaran Alper Aldıran, 16 Eylül 1984 doğumludur. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Yerden Yüksek, Anadolu Kartalları, Böyle Bitmesin ve Sağ Salim gibi yapımlarda yer almıştır. Beni Böyle Sev dizisinde 2 sezon Ömer rolünü canlandırmıştır. Kalbim Ege’de Kaldı, Aşk ve Gurur, Badem Şekeri ve Bir Umut Yeter gibi işlerde rol aldıktan sonra şimdi Bir Aile Hikayesinde Beste’nin sevgilisi olarak izleyici karşısına geçecek.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.