• Editör

  • 2.529

  • 28 Mayıs 2018

  • 0

  • 7

Big Little Lies’da Ölen Kim?

Her ne kadar Ufak Tefek Cinayetler uyarlama mı değil mi soruları ortalarda dolaşsa da, Ufak Tefek Cinayetler dizisinin ünlü ABD yapımı Big Little Lies dizisinden esinlendiği apaçık ortada. 2017 yılında HBO kanalında yayınlanan, başrollerinde Nicole Kidman, Reese Witherspoon ve Shailene Woodley gibi ünlü oyuncuların yer aldığı Emmy ödüllü dizinin 2019 yılında 2. Sezonu başlıyor.

Başarılı bir “Kadın” dizisi diyebileceğimiz Big Little Lies, Ufak Tefek Cinayetlerle karşılaştırıldığında büyük benzerlikler taşıyor. Dizinin senaristi Meriç Acemi, uyarlama olmadığını dile getirse de izleyici iki dizi arasındaki ortak noktaları çoktan fark etti. Dizide ölen kişinin kim odluğunu öğrenebilmek umuduyla Amerikan yapımını izlemeye başlayanlar bile oldu. Meriç Acemi, yapılan tahminleri yersiz kılmak için ters köşe yapar mı bilinmez ama Big Little Lies’da ölen kişiyi öğrendiğinizde biraz şaşırabilirsiniz.

Big Little Lies, kadınlar arası çatışmadan çok onların dostluklarını ve bir araya geldiklerinde ne kadar güçlü olduklarını yansıtmaya çalışan bir dizi oldu. Ufak Tefek Cinayetler ile olan benzerliğine ise karakterlerin kişisel tarzları, hayatları, partide yaşanan bir cinayet ve bir yıl öncesine gidilerek tanıkların sorgulanması örnekleri verilebilir.

Serhan olabilir!

Big Little Lies’da şiddete eğilimli, iş hayatında çok başarılı, herkesin hayran olduğu ve dışarıdan bakıldığında mükemmel bir aile hayatı bulunan Perry karakteri, partide merdivenlerden itilerek cinayete kurban gidiyor. Perry, yerli yapımda Serhan Aksak’ı işaret ediyor diyebiliriz. Hem cool duruşu hem de özel hayatına bakıldığında tamamen onu yansıttığı belli oluyor. Ufak Tefek Cinayetlerde de ara ara Serhan’ın çok sinirli bir yapıya sahip olduğundan bahsedilmişti. Ancak bu konunun çok fazla üstünde durulmadığı için neredeyse unutuldu.

Bil Little Lies’da yıllar önce tecavüze uğradığı kasabaya gelerek çocuğunun babasını aramaya başlayan Jane, ana karakterlerle kısa sürede arkadaş oluyor. Daha sonra katıldığı meşhur partide eşinden şiddet gören arkadaşının yardımına koşuyor ve Perry’nin yıllardır aradığı adam olduğunu fark ediyor. Bu karakterler arasında büyük bir tartışma yaşanırken kasabanın yoga hocası(buna Burcu diyebiliriz) olaya müdahale ediyor ve Perry’i merdivenlerden aşağıya itiyor. Yaşanan olay bu kadınların arasında ömür boyu saklayacakları bir sır olarak kalıyor. Ancak 2. Sezonda kadroya katılan Oscar ödüllü oyuncu Meryl Streep ile birlikte hikaye yön değiştirecek gibi gözüküyor.

Yazar: Editör

Her salı Star TV'de kilitlenen editor, dizinin inciğini cıncığını sizlerle paylaşır. Dizi hakkında güncel gelişmeler, ilgi çeken konular editörün takibinde!

159 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.